شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

بازی و سرگرمی

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

بازی های ویدئویی فراگیر

بازی‌های کامپیوتری در ابتدا ظاهر جذابی نداشته و ابتدایی و پیش و پا افتاده بودند اما با قوی‌تر شدن پردازنده‌های کامپیوتری بازی‌هایی ساخته شدند که علاوه بر ظاهر و گرافیک جذاب و پرجزئیات، داستان‌های گیرا و نیز نوآوری‌های متعددی در زمینه انیمیشن، گیم‌پلی و مکانیک داشتند. همین روند درمورد بازی‌های موبایل هم اتفاق افتاد و از بازی Snake روی گوشی ۱۱۰۰ نوکیا حالا به بازی‌هایی مثل کلش اف کلنز، پابجی موبایل، فیفا، کال اف دیوتی، قارچ خور، آسفالت، ماین کرافت، و همچنین بازی‌های ایرانی مثل آمیرزا، منچرز، کوییز اف کینگز، فروت کرفت، مدیریت آنلاین فوتبال، پسر خوانده، مافیا رسیده‌ایم.

بازی پابجی پایه‌گذار سبک بتل رویال (Battle Royale) بود که به عنوان یکی از بهترین بازی های جهان هم شناخته می‌شود. نسخه اصلی پابجی هم در سال ۲۰۱۷ فقط برای کامپیوتر منتشر شد و به سرعت مورد توجه گیمرها قرار گرفت. این بازی اینقدر محبوب شد که نسخه موبایل و نسخه کنسولی آن هم راهی بازار شد. الان بازی پابجی موبایل یکی از بهترین بازیهای رقابتی آنلاین به حساب می‌آید که گرافیک خیلی خوبی هم برای در نظر گرفته شده است. اگر گوشی قدرتمندی دارید، این امکان را خواهید داشت که بتوانید بازی را روی بالاترین کیفیت قرار بدهید و مشاهده خواهید کرد که با سرعت ۹۰ فریم برثانیه هم اجرا می‌شود. تازه اگر صفحه نمایش گوشی شما از HDR پشتیبانی کند و وضوح تصویر آن هم اولترا اچ دی (Ultra HD) باشد، کیفیت بازی چند برابر بالاتر می‌رود.

اگر با مجموعه نیمیان لجندز آشنا نیستید، باید بگوییم که این بازی یکی از باکیفیت‌ترین بازیهای موبایل در طول سال‌های گذشته است. نسخه برایت‌ریج هم دنباله جدید این مجموعه به‌حساب می‌آید. با یک بازی اوپن ورد (Open World) با ویژگی‌های نقش آفرینی سر و کار خواهید داشت. بازی تنظیمات گرافیکی مختلفی هم دارد و می‌توانید به صورتی این تنظیمات را انجام دهید که بازی بهتر روی گوشی اجرا شود. اگر گوشی قوی‌ای دارید، پیشنهاد میکنیم که تنظیمات بازی را روی حداکثر قرار بدید.

https://cse.google.ad/url?q=https://wyky.ir/

https://cse.google.az/url?sa=https://wyky.ir/

https://cse.google.be/url?q=https://wyky.ir/

https://cse.google.bg/url?q=https://wyky.ir/


نقش تک تیرانداز در بازی مافیا

تک تیرانداز در مافیا یا به قول خارجی‌ها اسنایپر، پست حساسی دارد و طراح این نقش خواسته که حساسیت آن با اسنایپر واقعی ذره‌ای فرق نداشته باشد.

تک تیرانداز که با اسامی حرفه‌ای و اسنایپر نیز شناخته شده است جز گروه شهروندان است. تک‌تیر انداز با اعلام گاد بیدار شده و می‌تواند یکی از اعضای مافیا را به قتل برساند. شلیک تک‌تیرانداز اختیاری است و هر شبی که مطمئن بود می‌توان شلیک کند.

نقش تک تیرانداز در بازی مسابقه شهروند و مافیا این است که هر شب بیدار می شود ولی فقط دوبار می تواند از تیر اش استفاده کند. باید مطمئن باشد کسی را که هدف قرار می دهد مافیا باشد چون اگر به اشتباه شهروند را مورد هدف قرار دهد، خودش از بازی خارج می شود. با شلیک درست تک تیر انداز ، شخص مافیایی حذف می شود اما باز باید یادآور شویم که تیر او به رئیس مافیا اثر ندارد و از بازی خارج نمی شود.

اسنایپر اگر به اشتباه یک شهروند را انتخاب کند و مورد هدف قرار دهد تیر به آن شهروند انتخاب شده است اصابت نمی‌کند اما خود تک‌تیرانداز قطعاً از بازی خارج می‌شود حتی اگر دکتر همان شب تک تیرانداز را نجات داده باشد. بنابراین وظیفه ی سنگینی به او هست و باید هوشمندانه و با اتکا بر استدلال‌های موجود در بازی از تیر خود استفاده کند چون ممکن است به قیمت جان خودش تمام شود.

نقش اسنایپر در بازی مافیا یا تک تیرانداز یکی از نقشهای پیشرفته در گروه شهروندان، است. همانطور که میدانید بازی مافیا، بین دو گروه اصلی شهروند و مافیا انجام می گردد که این دو دسته درتلاش هستند تا مسیر بازی را به سمت برد خود حرکت دهند.

در بازی کلاسیک مافیا هر کدام از افراد دارای نقش های خاص خود هستند که با توجه به آن، عملکرد متفاوتی را نیز در بردارند.

معرفی و بررسی بازی دیمنز سولز (Demon’s Souls)

نگاهی به نقش اسنایپر در بازی مافیا

شروع بازی این گروه توسط مدیربازی، گرداننده یا خدا صورت می‏گیرد. تک تیرانداز بنا به ضوابط ابتدای بازی دو حالت، تیرمحدود یا نامحدود اقدام به فعالیت و حذف مافیا در ژانر شب را برعهده دارد.

پلیس بد به علت اینکه در ژانر روز بازی مافیا نتوانسته افراد را متقاعد کند که فرد مورد نظر مافیا است، در شب بعد از فرمان گاد اقدام به از بین بردن کیس مورد نظر خواهد کرد.

معرفی بهترین بازی های پاسور آنلاین

زمان فعالیت تک تیر انداز در مافیا

این نقش در ژانر شب فعالیت خود را آغاز می‏کند. کاربر این نقش در شب به فرمان مدیر چشمهایش را باز کرده و هر کسی را که از نظر خود در دسته شهروندان نیست، حذف خواهد کرد.

ممکن است محدودیت تیر برای نقش تیرانداز در بازی مافیا وجود داشته باشد بنابراین، باید در مصرف آن در مدت زمان بازی دقت بیشتری را صرف کند و هوشمندانه انتخاب کند. اگر در تایم شب اسنایپر با توجه به محدودیت‏های اوایل بازی، تیر کمی داشته باشد می‏تواند تیراندازی نکند تا در موقعیت مناسب این کار را انجام دهد.

بازی Watch dogs Legion؛ هرآنچه درباره واچ داگز لژیون باید بدانیم

نکات طلایی در نقش اسنایپر

بطور کلی تیرانداز برای حفظ شهروندان و پیروزی آن ها تلاش می‏کند و سعی دارد عدالت را در بازی ایجاد کند. نحوه عملکرد نقش اسنایپر در بازی مافیا را می توان در چند مورد بیان کرد:

 • اگر در تایم شب، مافیا و اسنایپر به یک فرد شلیک کنند، شخص کشته می شود.
 • اگر گادفادر به تک تیر انداز تیراندازی کند، در این خلال، اسنایپر به کسی شلیک کند، در این زمان شلیک او در بازی تایید نمی گردد.
 • گادفادر و اسنایپر نمی‏توانند رویین تن را از بین ببرند.
 • تک تیر انداز همزمان دو تیر را می تواند در یک شب شلیک کند.
 • او خودکشی نمی کند.
 • برای جذابیت بیشتر بازی، بعد از اتمام تیرها بهتر است در شب اسنایپر بیدار شود تا متوجه اتمام تیرهای آن نگردند.
 • اسنایپر اگر به شهروندان تیر بزند خودش از بازی خارج می گردد و شهروند بدون هرگونه مشکل به بازی ادامه می دهد.
 • تیر او به اعضای سیاه اثابت می کند ولی باید توجه داشته باشید که گادفادر، قاتل درواقع همانند قوانین شهروند تیربه آن ها اثری نخواهد گذاشت.
 • فردی را که اسنایپر از بازی حذف کند، می تواند توسط دکتر نجات پیدا کند.
 • اگر کسی را که هدف قرار داده از بازی اخراج نگردد، فرد مورد نظر رئیس مافیا بوده است.
 • شما می توانید برای اطلاع از نحوه بازی و معرفی کامل شخصیت های بازی مافیا از مجله اینترنتی پلازا دیدن کنید.

سخن پایانی

در این مطلب کوشیدیم شما را با نقش تک تیر انداز در بازی مافیا آشنا کنیم. حالا از شما می پرسیم. آیا تا بحال تجربه بازی مافیا را داشته اید. اگر این تجربه را داشته اید اسنایپر بوده اید؟ برای ا از لذت بازی مافیا بنویسید.

برای اطلاع از اخرین اخبار بازی های روز دنیا از صفحه اصلی سایت ما دیدن کنید.

معرفی و بررسی بازی دیمنز سولز (Demon’s Souls)

در سال‌های اخیر شاهد عرضه انواع و اقسام ریمستر و ریمیک از عناوین مختلف بوده‌ایم که اکثر آن‌ها ‌فقط به دلیل مسائل مالی ساخته شدند و با کیفیت افتضاحشان، نام آن مجموعه را خدشه‌دار کردند. با این حال، ریمیک بازی دیمنز سولز یک بازسازی درجه یک و حتی بهتر از نسخه اصلی است.

مقدمه‌ ریمیک بازی Demon’s Souls

دلیل وجود این بخش در بررسی ریمیک بازی Demon’s Souls، پرداختن به یک نکته اساسی در مورد آن، ارائه اطلاعاتی مربوط به روند توسعه نسخه اصلی و بازسازی بازی دیمنز سولز و آخرین پدیده شرقی یعنی هیدتاکا میازاکی است.

نکته اساسی که در بالا به آن اشاره شد این است که بررسی نسخه‌های ریمیک و ریمستر عناوین مختلف همیشه کار سختی است. زیرا از یک طرف مخاطبان جدید را داریم که سابقه تجربه نسخه اصلی آن‌ها را نداشته‌اند و خواستار یک بررسی کامل هستند. از طرف دیگر، مخاطبان قدیمی را داریم که از همه چیز خبر دارند و خواستار شنیدن تغییرات نسخه بازسازی شده هستند. با این حال، با توجه به گذشت بیش از ۱۱ سال از انتشار نسخه اصلی بازی Demon’s Souls و به احترام مخاطبان جدید، تمامی بخش‌های نسخه ریمیک را بررسی خواهیم کرد و از تغییرات اصلی آن نیز خواهیم گفت.

برویم به سراغ روند توسعه نسخه اصلی دیمنز سولز و به دنبال آن، خلق سبک سولزلایک. هیدتاکا میازاکی که از سال ۲۰۰۴ مشغول کار در استودیو From Software بود، پس از علاقه‌مند شدن به دنیاهای فانتزی و تاریک و صد البته وضعیت بد پروژه جدید استودیو مذکور که همه آن را یک شکست می‌دانستند، با درخواست خود بعنوان کارگردان اصلی انتخاب شد.

جالب اینجا است که نسخه آزمایشی بازی Demon’s Souls در رویداد Tokyo Game Show سال ۲۰۰۹ بازخوردهای شدیداً منفی را دریافت کرد. به همین دلیل، پس از اتمام توسعه، بازی دیمنز سولز فقط در ژاپن عرضه شد و میزان فروش آن خیلی کمتر از انتظارات بود. با این حال، با پیدا شدن ناشرانی از قبیل Bandai Namco، اثر مذکور در غرب نیز عرضه شد و برخلاف شرق، موفقیت‌های زیادی را کسب کرد.

همین موفقیت، سبب ساخته شدن عناوین بیشتر و در نهایت خلق سبک سولزلایک شد. در سال ۲۰۱۶، کمپانی سونی وظیفه بازسازی بازی Demon’s Souls را به استودیو کاربلد Bluepoint Games سپرد و در نهایت، آن را بعنوان یکی از عناوین روز عرضه کنسول PS5 منتشر کرد.

دانلود بازی Super Mario Run؛ سوپر ماریو ران برای اندروید + نسخه مود شده

داستان بازی Demon’s Souls

«در روز اول، به انسان روحی پاک اعطا گردید. در روز دوم، نفرینی فناناپذیر در زمین به‌وجود آمد، یک شیطان که از روح انسان تغذیه می‌کرد». در ابتدای بازی Demon’s Souls شاهد پخش یک ویدیو هستیم که با این جملات آغاز می‌شود و پیش مقدمه‌ای برای داستان اصلی است.

انسان‌ها بوسیله خرد و عقل خود توانستند هنر ارواح و جادوگری را فرا بگیرند و با استفاده از آن به پیشرفت‌های زیادی دست یابند. با این حال، طمع همیشگی آنها سبب بیدار شدن شیطان شد. شیطان دنیا را در هاله‌ای غلیظ غرق کرد و سبب نابودی بسیاری از تمدن‌ها شد.

با این حال، برخی از جادوگران بالا رتبه با همکاری یکدیگر دوباره شیطان را در خوابی عمیق فرو بردند. اما پس از موفقیت، تنها پنج تمدن باقی مانده بود. به همین دلیل، این جادوگران مکانی مخفی به نام نکسوس را ساختند و در آن پنج تخته سنگ جادویی را قرار دادند که سفر به پنج تمدن را ممکن می‌ساخت. آنها استفاده و آموزش هنرهای جادوگری را نیز منع کردند.

پس از سال‌ها، پادشاه آلانت دوازدهم، با کوته‌بینی و قدرت‌طلبی سیری‌ناپذیر خود، موجب بیدار شدن دوباره شیطان شد و دوباره دنیا را تا مرز نابودی کشاند. اما دنیا هنوز یک شانس دیگر دارد، هنوز یک قهرمان دیگر دارد: شما. داستان قهرمان بازی Demon’s Souls از همین نقطه آغاز می‌شود.

اگر با شیوه روایت بازی‌های میازاکی آشنایی ندارید، باید بگویم که برای شنیدن ادامه داستان باید در محیط‌ها به گشت و گذار بپردازید و با خواندن توضیحات آیتم‌ها و صحبت کردن با شخصیت‌های درون بازی از اتفاقات داستانی مطلع شوید و خب خوشبختانه ریمیک بازی Demon’s Souls در نحوه روایت و داستان تغییری ایجاد نکرده است.

نقد و بررسی بازی Persona 5 - پرسونا 5 رویال؛ خرید و دانلود برای پلی استیشن

گرافیک بازی


و اما می‌رسیم به بزرگ‌ترین تغییر ریمیک بازی Demon’s Souls با نسخه اصلی: مسائل فنی. بگذارید همین الان بگویم که اگر مسائل فنی نسخه اصلی عضو نقاط ضعف آن به حساب می‌آمد، در اینجا تبدیل به یک نقطه قوت شده است. دو حالت گرافیکی در بازی وجود دارد که شامل حالت سینمایی با وضوح ۴k و نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه، حالت Performance با وضوح ۱۴۴۰ و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه است.

اولین چیزی که در هر پنج جهان بازی دیمنز سولز شما را حیرت‌زده می‌کند، گرافیک آن‌ها است. افزایش چشمگیر گرافیک بازی سبب شده که باوجود آشنا بودن محیط‌ها و طراحی هنری منحصربه‌فرد آثار میازاکی، حس یک بازی جدید سولزلایک که توسط استودیو دیگری ساخته شده است به شما دست دهد. البته این افزایش گرافیک موجب بوجود آمدن تغییرات کوچکی در برخی از محیط‌ها شده است. مثلا معماری شهر بولاتاریا اکنون ساختار گاتیک و ویکتوریایی دارد که کمی نسبت به نسخه اصلی متفاوت است.

با این حال، این تغییرات به هیچ‌وجه یک نقطه ضعف برای ریمیک بازی دیمنز سولز محسوب نمی‌شود و اتمسفر هر پنج دنیای آن هنوز جذاب و نفس‌گیر است. از محیط‌های دلهره‌آور Tower of Latria گرفته تا شهر داغون شده بولاتاریا، از جزایر طوفانی Island Edge گرفته تا معادن آتشی Stonefang، همگی نفس‌گیر، جذاب و گاها ترسناک هستند.

بازی Watch dogs Legion؛ هرآنچه درباره واچ داگز لژیون باید بدانیم

گیم پلی بازی دیمنز سولز

در ابتدای بازی Demon’s Souls بازیکنان باید کاراکتر خود را از لحاظ ظاهری شخصی‌سازی کنند. استودیو بلوپوینت گیمز این بخش را حسابی گسترده‌تر کرده و دست بازیکنان را برای شخصی‌سازی تک تک اعضای صورت، باز گذاشته است. پس از ساخت شخصیت خود، نوبت به انتخاب یکی از کلاس‌ها است.

درواقع انتخاب کلاس‌ در اوایل بازی تاثیر زیادی در سبک مبارزات و تجهیزات شما می‌گذارد. بعنوان مثال، اگر کلاس شوالیه را انتخاب کنید، یک دست زره آهنی به شما اعطا می‌گردد که میزان آسیب‌دیدگی شما را کم می‌کند. بنابراین، تمرکز این کلاس روی مبارزات تن به تن است، اما به دلیل سنگینی زره، سرعت عکس‌العمل‌های شما کاهش می‌یابد. با این حال، پس از گذشت ساعات اولیه، بازیکنان می‌توانند تمرکز خود را روی آپگرید کردن و خریدن قدرت‌هایی نظیر جادوها بگذارند تا به شیوه مبارزه‌ای خود نزدیک شوند.

صحبت از زره شد، در ریمیک بازی Demon’s Souls شاهد افزایش تعداد و تنوع سلاح‌ها و زره‌ها هستیم. با این وجود، می‌توان بازی را با آپگرید کردن همان تجهیزات اولیه نیز به پایان رساند. یکی دیگر از تغییرات این نسخه، وجود حلقه‌ها است. بازیکنان می‌توانند از دو حلقه به صورت همزمان استفاده کنند. هر حلقه قابلیت مخصوص خود را دارد. مثلا یکی از مهم‌ترین آن‌ها، حلقه‌ای است که شانس شما برای پیدا کردن آیتم‌ها را بیشتر می‌کند.

یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های بازی‌های میازاکی، میزان سختی آن‌ها است‌. استودیو Bluepoint Games در ابتدا قصد داشت یک گزینه برای آسان‌سازی ریمیک بازی Demon’s Souls در آن قرار دهد، اما خوشبختانه منصرف شد. با این حال، هم نسخه اصلی و هم بازسازی دارای یک مکانیزم جذاب هستند که این اثر را نسبت به باقی آثار میازاکی متفاوت می‌کند.

این مکانیزم که World Tendency نام دارد، میزان سختی بازی را با توجه به شکست‌ها و موفقیت‌های شما تغییر می‌دهد. اگر شیاطین اصلی هر منطقه یا همان غول آخر را شکست دهید، ورلد تندنسی آن منطقه به سمت روشنایی می‌رود. هرچه ورلد تندنسی روشن‌تر باشد، آن منطقه نیز روشن‌تر است و درنتیجه بازی آسان‌تر می‌شود. اما هرچه بیشتر در حالت انسانی خود بمیرید (با شکست دادن غول آخر‌ها یا استفاده از یک آیتم خاص می‌توانید به بدن انسانی خود برگردید که نوار سلامتی بزرگتری دارد، در غیر این صورت در حالت روح قرار دارید)، میزان سختی افزایش می‌یابد. جالب اینجا است که یک سری مسیرهای فرعی در بازی Demon’s Souls وجود دارد که لازمه ورود به آن‌ها، قرار دادن ورلد تندنسی در حالت کاملا روشن یا کاملا تاریک است. بنابراین، ارزش تکرار بازی به شدت بالا می‌رود.

اما این تنها موردی نیست که ارزش تکرار ریمیک بازی دیمنز سولز را بالا می‌برد. بازیکنان با پرداخت ۲۵۰۰۰ روح به یک مجسمه در نکسوس (محلی که در آن می‌توانید کاراکتر و تجهیزات خود را ارتقا و سازمان‌دهی کنید، درواقع همان HUB) می‌توانند حالت Fracture Mode را فعال کنند. این حالت، تمام جهان بازی Demon’s Souls و حتی خود شخصیت را قرینه می‌کند. بنابراین، بازیکنان محیط‌ها را از نمایی متفاوت می‌بینند و باید دوباره مسیر‌ها را یاد بگیرند. پس حتی کسانی که سابقه تجربه بازی را داشته‌اند نیز دوباره به چالش کشیده می‌شوند.

معرفی بهترین بازی های پاسور آنلاین

جمع‌بندی بررسی ریمیک بازی دیمنز سولز

بازی Demon’s Souls با ورودش به کنسول پلی‌استیشن ۵، فرصتی دوباره در اختیار هوادارانش قرار داد تا با یکی از بهترین بازی‌های نسل هفتم، این بار پر زرق و برق‌تر و در لباس نسل نهمی، دیدار داشته باشند. در نهایت باید گفت فرقی ندارد در مورد جنایات و مکافات داستایوفسکی، سمفونی شماره ۵ بتهوون، شام آخر داوینچی یا دیمنز سولز میازاکی صحبت می‌کنیم، یک اثر هنری تاریخ انقضا ندارد. نظرات خود پیرامون بررسی ریمیک بازی Demon’s Souls را با ما به اشتراک بگذارید.

برای بررسی و نقد بازی های بیشتر به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

معرفی بهترین بازی های پاسور آنلاین

بازی پاسور یا ورق یک بازی بسیار قدیمی است و ریشه آن به چین و ایران مربوط می شود. در این مطلب ما بهترین بازی های پاسور آنلاین را برای شما معرفی خواهیم کرد. با ما باشید.

معرفی بازی


پاسور یا ورق یک بازی بسیار قدیمی است و ریشه آن به چین و ایران مربوط می شود، کارت های این بازی کنونی نوع مدرن آن هستند که توسط فرانسوی ها و بریتانیایی ها بازطراحی شده است. بازی پاسور، بازی با ورق های 52 تایی است. این ورق ها برای بازی شرط بندی، فال گیری و شعبده بازی به کار می روند. تاریخچه پاسور به چین باستان باز می گردد، چینی ها مخترع کاغذ هستند و اولین مردمانی اند که از پول کاغذی استفاده می کردند. بازی پاسور در چین شکل گرفته و سپس به ایران و هند آمده و به اروپا منتقل شده است. کارت ها در ابتدا شکل و نماد دیگری داشتند تا اینکه به فرانسه راه پیدا کردند و در این کشور مورد استفاده در شرط بندی ها قرار گرفتند. فرانسوی ها نمادها و طراحی کارت های بازی را اصلاح کردند و پس از آنها انگلیسی ها کارت ها را به شکل امروزی طراحی کردند. (کارت های جوکر بعدا اضافه شده و توسط آمریکایی ها طراحی شده اند.)

بازی ورق از 52 کارت تشکیل شده در در 4 گروه 13 تایی (خال) تقسیم بندی می شوند. هر گروه 10 کارت با نماد و عدد خاص و 3 کارت هم با عکس و حروف انگلیسی دارد. هر خال (دسته 13 تایی) دارای یک نماد و معنای و ارزش خاص می باشد.

با گسترش اینترنت و کامپیوتر این بازی آنلاین و اینترنتی برای عموم عرضه شده است. ما در اینجا به معرفی بهترین بازی های پاسور آنلاین خواهیم پرداخت. در ادامه با معرفی و بررسی بهترین بازی های پاسور آنلاین ایرانی با شما هستیم. با ما باشید.


معرفی بهترین بازی های پاسور آنلاین


در ادامه لیستی از بهترین بازی های حکم آنلاین یا ورق آنلاین را معرفی می کنیم.


Hokm حکم آنلاین: بازار رایگان پاسور بازیبازی حکم تو خون هر خانواده ایرانی هست برای همین این بازی کارتی رو با سلیقه شما و با کیفیت بازی های بازار جهانی ساخته شده است. این برنامه فاقد هرگونه پرداخت مالی در جهت شرط‌ بندیست. توی این بازی امکانات زیادی برای حکم بازها و شلم بازهای مبتدی و حرفه ای هست، میتونی روی میزها و تخته های مختلف با حریف های آنلاین واقعی مسابقه بدی، چت کنی و باهاشون دوست بشی. میتونی با دوستات و خانواده توی دورهمی ها مسابقه دوستانه حکم بذارید و کلی کیف کنید. این بازی از بهترین بازی های پاسور آنلاین می باشد که پیشنهاد می کنیم علاقه مندان به بازی ورق و حکم حتما دانلود و نصب کنند.

برای خودت امتیاز و سکه جمع کنی و هر موقع دلت خواست دسته کارت پاسورهات رو عوض کنی. میتونی آواتارهای خفن برای خود انتخاب کنی و توی بازی های آنلاین کلی کیف کنید. منچ و منچرز و تخته نرد و شطرنج قدیمی شد، حالا دیگه حکم آنلاین بازی کن.


ویژگی های بازی:


 • بازی با دوستان
 • چت آزاد
 • بازی آنلاین و آفلاین
 • قابلیت انتخاب شخصیت
 • امکان تغییر بسته های کارت پاسور
 • گرافیک جذاب و قابل توجه


بازی پاسور حکم چهار نفره اندرویدپاسور حکم یکی از پرطرفدارترین بازی های کارتی برای گوشی های اندرویدی است که توسط گروه Digital Software Team طراحی شده است. بازی پاسور حکم از زمان های قدیم در بین ایرانیان رایج بوده است و در حال حاظر نیز محبوبیت زیادی دارد. بازی پاسور حکم چهار نفره به صورت آفلاین و آنلاین می باشد. و دارای هوش مصنوعی قابل قبولی نیز در حالت آفلاین است که در لیست بهترین بازی های پاسور آنلاین قرار گرفته است. این بازی به صورت رایگان برای کاربران اندرویدی عرضه شده است، و دارای امتیاز 4.0 از 5 در گوگل پلی می باشد و بیش از یک میلیون بار توسط کاربران دانلود و نصب شده است.


ویژگی های بازی:


 • دارای حالت افلاین وآنلاین
 • دازای هوش مصنوعی قابل قبول
 • دارای محیطی سنتی همراه با آهنگ های محلی
 • بازی با کاربران سرتاسر دنیا
 • امکان انتخاب نرس، سرس، تک نرس


حکم پلاس (آنلاین)هم‌تیمی شما در این بازی آنلاین است و تیم حریف در این بازی هوش مصنوعی است و امکان شرط بندی و قمار به هیچ وجه در این بازی وجود ندارد. این بازی یکی از بهترین بازی های پاسور آنلاین است.

در این بازی شما می‌تونید از بازی حکم لذت ببرید. همچنین می‌تونید در رده بندی بالاتر بیاید و به همه نشون بدید که کی بهتر بلده حکم بازی کنه!


ویژگی‌های بازی :


 • امکان ساخت پروفایل و انتخاب آواتار دلخواه
 • جدول رده‌بندی هفتگی
 • امکان حامی شدن در بازی
 • حالت VIP
 • جایزه روزانه
 • چرخونه شانس


حکم آنلاین


‏‏در محیطی سه‌بعدی با گرافیک وانیمیشن‌های زیبا بازی کنید، باهم چت کنید و به رقابتی همراه با لذت بپردازید و ‏میز دلخواه بازی خود را بسازید و آن را مدیریت کنید.


ویژگی های بازی:


 • ‏بالا بردن سطح میز بازی برای حرفه‌ای‌تر بازی کردن
 • کنترل ورود بازیکنان به میز بازی شما
 • حالت سکوت برای بازیکنان و تماشاچیان
 • انتقال حساب‌کاربری به دستگاه دیگر
 • سیستم چت بازی توسط ربات یا انسان کنترل نمی‌شود
 • مدیریت میز بازی برعهده میزبان است


ورق - حکم آنلاین و رایگان


بیا یکی از بهترین بازی های پاسور آنلاین و محبوب ترین و چالش برانگیزترین بازی‌های ورق رو با دوستانت رایگان بازی کن! ما بازی کلاسیک حکم رو جذابترش کردیم! بازی کردن ورق با خانواده، دوستان و هوادارنش در سراسر دنیا به شما یک تجربه جمعی و رایگان جدید می‌دهد!


ویژگی های بازی:


 • بازی‌های حکم ۲ نفره، ۳ نفره و ۴ نفره!
 • راحت یادش می‌گیری و سخت می‌تونی کنارش بذاری!
 • بدون محدودیت هر چقدر دلت می‌خواد حکم بازی کن!
 • درخواست آنلاین‌شو برای دوستان می‌فرستی!
 • تشکیل تیم می‌دی برای برد بازی ۲ به ۲ حکم!
 • آواتار (شکل) خودت را به صورت منحصر به فرد می‌سازی!

بازی Watch dogs Legion؛ هرآنچه درباره واچ داگز لژیون باید بدانیم

بازی Watch Dogs Legion بزودی برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس و... منتشر می‌شود تا بلکه بتواند سطح بازی‌های یوبی‌سافت را ارتقا دهد و بالاخره وارد سطح جدیدی کند. آیا واچ داگز جدید می‌تواند ماموریت خود را به نحو احسن به پایان برساند؟

یوبی‌سافت سابقه‌ی خوبی در بزرگ‌نمایی بازی‌هایش ندارد و این موضوع را می‌توان هنگام معرفی بسیاری از ساخته‌هایش به وضوح مشاهده کرد. یکی از همین بزرگ‌نمایی‌ها به نسخه‌ی اول Watch Dogs برمی‌گردد؛ جایی که سازندگان، ادعا کردند محصولی تولید کرده‌اند که می‌تواند با GTA رقابت کند. موردی که هیچ‌وقت اتفاق نیفتاد و حالا پس از گذشت 6 سال، نسخه‌ی سوم از این سری با نام بازی Watch Dogs Legion با حال و هوایی متفاوت عرضه می‌شود.

شرکت فرانسوی یوبی‌سافت علاقه‌ی عجیبی به ساخت آثار جهان باز دارد اما مشکل این‌جاست که اکثر این بازی‌ها، نهایتا از یک محصول خوب فراتر نمی‌روند و نمی‌توان آن‌ها را عالی خطاب کرد. این مورد درباره‌ی سری Watchdogs کاملا صادق است؛ بازی‌هایی که ایده پردازی خوبی دارند اما اجرای نه چندان جالب همان ایده‌ها، سبب شده تا قاتل مجموعه‌ Grand Theft Auto، خودش به قربانی بدل شود.

نسخه‌ی اول و دوم، بر اساس ایده‌ی هک کردن بنا شده بود و بازیکن با دست‌کاری زاویه‌ی دوربین‌های مدار بسته، چراغ‌های راهنما و حتی حساب بانکی شخصیت‌های مختلف، می‌توانستند کارهای جالب و تا حدود کمی خلاقانه انجام دهند. داستان بازی watch dogs legion نخست، اتمسفر تاریک‌تر و رنگ و بوی جدی‌تری داشت و در مقابل، قسمت دوم تا حدودی شاد‌تر و سرخوش‌تر بود. با نگاهی به بازی واچ داگز لژیون می‌توان تا حدودی دریافت که سازندگان به بیان شخصی و به دور از تقلید رسیده‌اند که نشان می‌دهد راه Watch Dogs از حریف قدرتمندش جدا شده است. با این حال لیجن، چه چیز جدیدی داخلش دارد و تا به حال تیم سازنده، چه مواردی را با رسانه‌ها به اشتراک گذاشته است؟

در ادامه با پاسخ به پرسش های زیر بررسی بازی سگ های نگهبان لژیون در خدمت شما هستیم.

 • داستان بازی واچ داگز لژیون در چه جایی اتفاق می‌افتد؟
 • قهرمان اصلی واچ داگز لیجن چه کسی است؟
 • سازمان DedSec چه نقشی در بازی جدید دارد؟
 • آیا امکان شخصی سازی کاراکترهای Watch Dogs: Legion وجود دارد؟
 • شخصیت‌ها در واچ داگز جدید چه توانایی‌های منحصر به فردی دارند؟
 • مرگ یک کاراکتر، پیشروی با او را غیر ممکن می‌کند؟
 • بازی واچ داگز لژیون چند ماموریت دارد؟
 • آیا بازی Watch Dogs Legion از بخش چند نفره پشتیبانی می‌کند؟
 • محتوای پس از عرضه‌ بازی Watch Dogs Legion چگونه خواهد بود؟
 • سلاح‌ها در بازی Watch Dogs Legion چه وضعیتی دارند؟
 • تاریخ انتشار بازی Watch Dogs Legion چه زمانی است؟

در طول بازی با شخصیت‌های مختلفی بازی خواهید کرد.

با بررسی بازی Watch Dogs Legion با ما همراه باشید.

داستان بازی واچ داگز لژیون در چه جایی اتفاق می‌افتد؟

نسخه‌ی سوم در شهر لندن اتفاق می‌افتد و یکی از دلایل انتخاب چنین لوکیشنی، تعدد دوربین‌های مدار بسته‌ی پایتخت انگلستان در دنیای واقعی است. سازندگان به دنبال خلق دنیایی باورپذیر بوده‌اند تا بتوانند از این طریق، تکنولوژی‌های آینده را با منطق بیشتری، داخل اتمسفر بازی بگنجانند. با این حال، استفاده از درون‌های بزرگ (Drone) که حتی پلیس‌ها روی آن سوار می‌شوند، هنوز در جهان واقعی وجود ندارد و چنین مواردی، از ذهن سازندگان خارج شده است. بریتانیایی که لیجن در آن جریان دارد، در دوران پس از جدایی از اتحادیه‌ی اروپا قرار داشته و الهام زیادی از این رخداد سیاسی گرفته اگرچه یوبی‌سافت اذعان کرده که ایده‌ی اصلی مدت‌ها پیش از شروع برگزیت شکل گرفته است. علاوه‌بر این، اسکاتلند در دنیای واچ داگز لیجن از بریتانیا جدا شده است.

قهرمان اصلی واچ داگز لیجن چه کسی است؟

برعکس گذشته که شخصیت‌های اصلی، نام و پیشینه‌ی مشخصی داشتند، در Legion هیچ کاراکتر مشخصی وجود ندارد و دنیا بر اساس شخصیت‌هایی که شما می‌خواهید کنترلشان کنید، شکل می‌گیرد. شاید این موضوع کمی عجیب به نظر برسد اما بازی می‌خواهد تا شما کنترل هر کاراکتری را که خواستید، برعهده بگیرید؛ اتفاقی که می‌توان آن را بزرگترین ادعای تیم سازنده دانست. طبق نمایش‌هایی که تا به حال دیده‌ایم، هر شخصیت می‌تواند شغل خاصی داشته باشد که موضوع، تاثیر مستقیمی بر روند گیم پلی بازی Watch Dogs Legion خواهد داشت. تصور کنید که در نقش یک مامور پلیس هستید؛ پس در این زمان، درگیری با نیروهای پلیس شهری تقریبا به صفر می‌رسد و فرصت خوبی در اختیارتان قرار می‌گیرد تا بتوانید با تردد در اداره، به مدارک مورد نیازتان دست پیدا کنید.

از طرف دیگر اگر یک کارگر ساختمان را کنترل کنید، به لوازم مرتبط با این شغل مجهز می‌شوید که به طور کل مسیر گیم پلی بازی Watch Dogs Legion را با تغییرات گسترده روبه‌رو می‌کند. با توجه به تعداد بسیار زیاد NPC در طول بازی، معلوم نیست که سازندگان تا چه اندازه دست بازیکن را برای خلاقیت باز گذاشته‌اند. با نمایش‌هایی که تا اینجا از بازی دیده‌ایم، تنوع کاراکترها به‌شدت بالاست، به طوریکه ممکن است به افراد با پیشینه‌های عجیب و غریب بر بخورید؛ مثلا جاسوس سابق دولت یا خانم کهن‌سالی که زمانی در MI6 کار می‌کرده!

از مطلب بازی پرسونا 5 و سوپرماریو ران دیدن کنید

سازمان DedSec چه نقشی در بازی Watch Dogs Legionدارد؟

این سازمان مطابق معمول می‌خواهد تا فساد حاکم بر شهر را بر ملا کند و از این‌رو، تلاش می‌کند تا مردمی را که نسبت به وضع موجود اعتراض دارند، به خدمت بگیرند. البته نباید این‌گونه برداشت کرد که هرکسی را که خواستیم، می‌توانیم به این سازمان اضافه کنیم. مثالی برایتان می‌زنم: فرض کنید که مشغول گشت و گذار با ماشین هستید و به ناگاه، عابری را زیر می‌گیرید. در این حالت، معمولا واکنش خاصی نشان نمی‌دهید و از کنار فرد کشته شده می‌گذرید اما بازی، این حرکت را در نظر می‌گیرد و آن را از چشم سازمان DedSec می‌بیند. به همین دلیل ممکن است که بخواهید یک نفر را به عضویت سازمان در بیاورید و ناگهان متوجه شوید که شخص مورد نظر شما، فرزند کاراکتری است که چند دقیقه قبل به قتل رسانده‌اید. در این هنگام، فرزند مورد نظر از قبول درخواست شما خودداری می‌کند.

برعکس این مورد هم صادق است و کسی که در حال مردن است و هزینه‌های بیمارستانش توسط شما تقبل شود، به شما احساس دین می‌کند و سریع درخواست عضویت را می‌پذیرد. به نظر می‌رسد که دنیای بازی Watch Dogs: Legion بسیار گسترده است و عکس العمل محیط نسبت به عمل شما، بیشتر خودش را نشان می‌دهد. امکان به خدمت‌گیری انواع و اقسام افراد برای DedSec در لیجن وجود دارد، حتی سربازان دشمن. با این وجود، متقاعد کردن این افراد برای به خطر انداختن جانشان اصلا راحت نخواهد بود و گاهی باید ماموریت‌های جانبی و درخواست‌های شخصی آن‌ها را انجام دهید تا اعتمادشان را جلب کنید. اتفاقات گذشته‌ی زندگی کاراکترها در توانایی‌هایشان نقش مهمی دارند. برای مثال اگر یک کاراکتر قبلا به دست نیروهای دشمن آسیبی دیده باشد، راحت‌تر به جنبش مبارزه علیه آنها خواهد پیوست.

آیا امکان شخصی سازی کاراکترهای Watch Dogs: Legion وجود دارد؟

مطابق معمول اکثر بازی‌های جهان باز، این امکان در اختیار شما وجود دارد تا به کاراکتر مورد نظر خود، لباس‌های متنوع تن کنید؛ مثلا یک نفر ممکن است تا تی‌شرت و شلوار جین بپوشد اما دیگری کت و شلوار را به بقیه ترجیح بدهد. از موارد دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، گردنبند، عینک، کلاه، ماسک و حتی تتو است که می‌توانید هر زمان که خواستید، آن‌ها را داشته باشید. به نظر می‌رسد که سازندگان امکانات بسیار گسترده‌تری را نسبت به نسخه‌ی دوم در این زمینه برای کاربران فراهم کرده‌اند و این مورد، از معدود مواردی است که می‌توان نسبت به آن مطمئن بود زیرا یوبی‌سافت در این زمینه‌ها کم نمی‌گذارد.

شخصیت‌ها در واچ داگز جدید چه توانایی‌های منحصر به فردی دارند؟

در ادامه بررسی بازی واچ داگز لژیون باید بیان کرد که در کل سه کلاس مختلف توسط سازندگان طراحی شده که بسته به شغلی که آن کاراکتر دارد، می‌تواند در یکی از این سه مورد قرار بگیرد. کلاس به این قرار هستند:

Enforcer

این دسته از افراد مانند ارتش یک نفره هستند که می‌توانند با انواع اسلحه و مواد منفجره به راحتی کار کنند. به نظر می‌رسد که انتخاب چنین افرادی، گیم پلی بازی Watch Dogs Legion را به یک اکشن شوتر سوم شخص تبدیل کند.

Hacker

اگر علاقه به مخفی‌کاری دارید، مناسب‌ترین کلاس برای شما، همین هکر است که دقیقا برعکس Enforcer عمل می‌کند. همان‌طور که از نامش بر‌می‌آید، هکر می‌تواند با کنترل اجسام و هک کردن، از آن‌ها به نفع خودش استفاده کند. کنترل Drone بدون شک یکی از گزینه‌های خوب برای مدیریت محیط و ماموریت‌ها خواهد بود که انجام آن فقط از عهده‌ی کلاس هکر بر می‌آید. این درون‌ها شکلی شبیه به عنکبوت دارند و به قابلیت‌های ترسناکی مجهز هستند، از جمله مثلا مسلسل و حتی درگیری فیزیکی با دشمن!

Infiltrator

این کلاس را باید ترکیبی از Hacker و Enforcer دانست زیرا تمرکز اصلی کاراکترهای این کلاس، روی مخفی‌کاری است اما هم‌زمان می‌توانند با سلاح‌های مبارزه از نزدیک هم کار کنند. نیروهای این دسته از فناوری به‌دردبخوری به نام «AR Cloak» بهره‌مند هستند که با دستکاری ایمپلنت عصبی دشمن، به نوعی چشم‌هایشان را هک می‌کنند تا خودشان را از دید آنها پنهان کنند.

از مطلب بازی فورتنایت و اورواچ نیز دیدن کنید

مرگ یک کاراکتر، پیشروی با او را غیر ممکن می‌کند؟

شاید باورتان نشود ولی به نظر می‌رسد که سازندگان می‌خواهند چنین کاری را انجام بدهند؛ به این معنی که اگر شخصیتی که کنترلش می‌کنید به هر دلیلی کشته شود، کارتان با او برای همیشه تمام خواهد شد. این موضوع می‌تواند بسیار حساس باشد زیرا هنوز مشخص نیست که آیا تمام آپگرید‌های او هم به طور کامل از بین می‌رود یا به شخصیت دیگری منتقل می‌شود.

از سوی دیگر بازی واچ داگز لیجن ، مشاهده‌ی یک شخصیت به مدت دو یا سه ساعت، یک ارتباط عاطفی میان او و بازیکن پدید می‌آورد و مرگ او، می‌تواند مخاطب را به هم بریزد. البته سازندگان قصد دارند تا یک شانس مجدد به بازیکن بدهند و در صورت آسیب دیدن زیاد، به او اجازه دهند تا خودش را به پلیس تسلیم کند تا با این روش بتواند زنده بماند. این سیستم بدین صورت کار می‌کند که اگر یک بار شکست خوردید، می‌توانید تسلیم شوید و در آن صورت زنده می‌مانید. اما اگر بخواهید به مبارزه ادامه دهید، این شانس آخرتان خواهد بود.

بازی سگ های نگهبان لژیون برای ایکس باکس وان نیز منتشر خواهد شد. با نقد و بررسی بازی watch dogs legion در ادامه با ما همراه باشید.

بازی واچ داگز لژیون چند ماموریت دارد؟

می‌دانیم که پنج داستان اصلی داریم که در مجموع بیش از ۶۰ ماموریت مختلف را شامل می‌شوند. هنوز معلوم نیست که این داستان‌ها در چه قالب و به چه صورتی روایت می‌شوند. در داستان بازی watch dogs legion ، یک سازمان امنیتی خصوصی به نام Albion در شهر نفوذ پیدا کرده و به دنبال ایجاد یک دیکتاتوری مدرن با استفاده از فناوری‌های پیشرفته‌ی نظارتی است. همچون دو قسمت قبلی، به نظر می‌رسد شرکت شرور Blume نقش مهمی در اتفاقات داستان داشته باشد و در بازی سگ‌های نگهبان لژیون هم پشت پرده در حال دسیسه‌چینی است. تا به حال دو شخصیت مهم در بازی معرفی شده‌اند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

Nigel Cass

این کاراکتر که در تشکیلات Albion فعالیت می‌کند، از مهم‌ترین دشمنان بازیکنان به حساب می‌آید. آلبیون کنترل شهر را در دست دارد و طبیعتا نایجل به عنوان یکی از اشخاص بالا رتبه‌ی آن‌ها، تلاش می‌کند تا با هر روشی، آرامش مرگ‌باری را حکم‌فرما کند.

Mary Kelly

ماری یک زن میان‌سال است که رئیس یک گروه خلافکاری بسیار بزرگ که به احتمال زیاد، دردسرهای زیادی برایتان ایجاد خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که ماری تا چه حد در مسیر داستان بازی واچ داگز لژیون ، تا چه اندازه نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

معرفی بهترین بازی های اندروید

آیا بازی Watch Dogs Legion از بخش چند نفره پشتیبانی می‌کند؟

در ادامه بررسی بازی سگ های نگهبان لژیون باید گفت که خبر خوب برای طرفداران واچ داگز این است که سازندگان وعده‌ی بخش آنلاین را داده‌اند که از ۱۳ آذر در دسترس قرار می‌گیرد. حالت‌های تاییدشده تاکنون شامل ماموریت‌های جهان باز، یک مود چهار نفره‌ی کو-آپ به نام Tactical Ops و یک مود آرنای PvP هشت نفره است که بازیکنان در قالب درون‌های عنکبوتی خود به نبرد با تیم مقابل می‌پردازند. علاوه بر این، حالت Invasion از نسخه‌ی اول بازی بازگشته است. در این حالت، بازیکن می‌تواند در قالب یک NPC به دنیای تک‌نفره‌ی بازیکن دیگری وارد شود و به‌صورت مخفیانه اطلاعات او را بدزدد. لازم به ذکر است که تمام این حالت‌‌ها رایگان هستند و برای تجربه کردنشان احتیاج به پرداخت هزینه‌ی اضافی ندارید.

محتوای پس از عرضه‌ بازی Watch Dogs Legion چگونه خواهد بود؟

محتوای پولی لیجن که پس از عرضه‌ی بازی در دسترس قرار خواهد گرفت، یک Season Pass به نام Bloodlines است که چهار کاراکتر قابل کنترل جدید به همراه خطوط داستانی مختص به خودشان را به بازی اضافه می‌کند. شاخص‌ترین این کاراکترها، ایدن پیرس، قهرمان قسمت اول مجموعه است که با ظاهری متفاوت به لیجن می‌آید. کاراکتر Wrench از واچ داگز ۲ دومین کاراکتر ‌Bloodlines است. رنچ در مرحله‌ی پایانی Watch Dogs 2 نیز قابل کنترل بود و از توانایی‌هایش در کار با سلاح‌های مختلف که چاپ سه‌بعدی شده‌اند بهره می‌برد، هر چند هنوز مشخص نیست در لیجن هم همین توانایی‌ها را خواهد داشت یا خیر. «مینا» سومین کاراکتر سیزن پس بازی است. او سوژه‌ی آزمایش‌های پیچیده‌ای بوده که توانایی‌های فراانسانی از جمله کنترل ذهن را در اختیارش گذاشته است. آخرین کاراکتر هم حاصل کراس‌اور واچ داگز لیجن با Assassin’s Creed Brotherhood خواهد بود. بله درست خواندید! «دارسی» یکی از اعضای انجمن برادری قاتلین است که در بازی حضور خواهد یافت. هنوز از توانایی‌های او و اینکه آیا قادر خواهد بود همچون یک اساسین دشمنانش را از پیش رو بردارد چیزی مشخص نیست.

سلاح‌ها در بازی Watch Dogs Legion چه وضعیتی دارند؟

برعکس نسخه‌ی دوم که هیچکدام از سلاح‌های شخصیت اصلی برای کشتن حریفان ساخته نشده بود، این دفعه تعادل خوبی میان انتخاب برای کشتن یا نکشتن برقرار شده است. سازندگان وعده داده‌اند که نیمی از سلاح‌ها توانایی کشتن دشمنان را دارند و در نقطه‌ی مقابل، نیمی دیگر می‌توانند دشمنان را بیهوش کنند تا دست بازیکنان برای انتخاب آن‌چه بیشتر تمایل دارند، بازتر شود.

علاوه بر این موارد، باید به سلاح‌های منحصر به فرد مخصوص به هر شغل اشاره کنیم که می‌تواند به بروز خلاقیت در لحظه‌ی بازیکنان به شدت کمک کند. این تغییرات را باید به فال نیک گرفت و آن را از پیشرفت‌های نسخه‌ی جدید به حساب آورد.

تاریخ انتشار بازی Watch Dogs Legion چه زمانی است؟

به تازگی مشخص شده که بازی سگ‌های نگهبان لژیون مورد انتظار در تاریخ ۸ آبان (۲۹ اکتبر) امسال برای ویندوز، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و گوگل استادیا منتشر خواهد شد و همان‌طور که می‌بینید، یک عنوان میان نسلی خواهد بود. یوبی‌سافت اعلام کرده که با خرید بازی watch dogs legion، بازی به صورت خودکار برای نسل نهم هم برایتان رایگان خواهد بود.

این در حالی است که پیش از این قرار بود بازی واچ داگز لیجن در مارس سال ۲۰۲۰ میلادی (مصادف با اسفند ماه ۱۳۹۸) منتشر شود اما به خاطر گستردگی دور از انتظار پروژه و همچنین شرایط ناشی از همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ یا همان کرونا، سازندگان مجبور شدند هفت ماه دیگر تاریخ انتشار بازی Watch Dogs Legion را به تاخیر بیاندازند.

قیمت بازی watch dogs legion در بازار ایران در حال حاظر حدود 700000 تا 1700000 میلیون تومان است.

بازی واچ داگز لژیون برای psps5 همچنین بازی واچ داگز لژیون برای ایکس باکس وان نیز عرضه خواهد شد.

برای دانلود و بررسی بازی های بیشتر از صفحه اصلی سایت دیدن کنید.

نقد و بررسی بازی Persona 5 - پرسونا 5 رویال؛ خرید و دانلود برای پلی استیشن

بازی Persona 5 در اواخر سال 2016 در ژاپن و در اوایل سال 2017 به طور جهانی برای پلی‌استیشن عرضه شد تا یک الگو برای بازی‌های هم‌سبک خود باشد. بدون شک بازی پرسونا ۵ یکی از بهترین بازی‌های نقش ‌آفرینی نوبتی تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی است و احتمالا بهترین این سبک در نسل حاضر. پس از گذشت سه سال از عرضه‌ی نسخه‌ی پنجم، اتلس نسخه تکامل یافته بازی را، که با پسوند Royal شناخته می‌شود، عرضه می‌کند. بازی Persona 5 Royal در واقع همان «پرسونا ۵ » است اما با محتوای اضافی؛ اما نکته‌ای که اینجا مطرح می‌شود قیمت بازی است که « بازی پرسونا ۵ رویال» همانند تمام بازی‌های AAA ۶۰ دلار است. در ا دامه نقد بازی persona 5 با ما همراه باشید.

در ادامه بررسی بازی persona 5 royal موارد زیر را مورد نقد قرار می دهیم

 • داستان بازی
 • گیم پلی بازی پرسونا ۵
 • مبارزات بازی Perona 5
 • راهنمای بازی پرسونا ۵
 • موسیقی بازی Perona 5
 • گرافیک بازی Perona 5
 • جمع‌بندی بررسی بازی Perona 5

با نقد بازی پرسونا 5 با ما همراه باشید.

داستان بازی پرسونا 5

داستان بازی Persona 5 حتی از دو نسخه قبلی نیز مفصل‌تر است. شاید باورش سخت باشد، ولی سازند‌ه‌ها توانسته‌اند مقدمه طولانی هفت ساعته قسمت چهارم را به دوازده «!» و هشتاد ساعت محتوای کلی آن را به صد و خرده‌ای ساعت برسانند. بخش حیرت‌انگیز ماجرا اینجاست که این رخ‌داد بدون کمترین سعی بر طولانی‌کردن بی‌خود داستان زیبای بازی persona 5 حاصل شده‌است. داستانی بسیار چشم‌گیر و به‌یادماندنی، با شخصیت‌هایی فوق‌العاده که به لطف هنر نویسندگی بالای سازنده‌هایش و بلوغ حرفه‌ای‌شان، ذره‌ای در طول مدت‌زمان بالای خود بازیکنان را دچار یک‌نواختی و خستگی نمی‌کند. هر شخصیت اصلی و فرعی به مثابه مجموعه‌ای داستان می‌ماند که کلی قصه ریز و درشت با ماجراها و احساسات گوناگون را در خود جمع‌کرده‌اند و منتظر بازیکن هستند تا بیاید و آنها را ورق بزند و بر صفحات خاطره‌اش حک بکند.

داستان و شخصیت‌پردازی از همان اولین نسخه یکی از رکن‌های اساسی این سری بوده و همیشه در کنار گیم‌پلی قوی خود، حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته است. بعد از تم حقیقت نسخه چهارم، این‌بار با تمی بسیار قدرتمند و قابل بحث روبه‌رو هستیم که کلیت‌اش تماما بر زندگی ما سایه افکنده. شخصیت‌های اصلی داستان ملموس‌تر از همیشه، خود ما هستند در خلال مشکلات شخصی‌شان و درگیر با افسوس‌ها و جامعه‌ اطرافشان.

بازی Persona 5 جدی‌تر از همیشه به مقوله‌های همیشگی سری خود می‌پردازد و آنها را در داستانی پرکشش و جذاب با طعم و مزه‌ای عالی در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. یک معجون ایده‌آل از مفهوم و عمق و سرگرمی. قهرمانان این نسخه، همگی جدا افتاده‌هایی از جامعه‌ی اطراف‌شان هستند که یا صرفا براساس تفاوت‌شان با دیگران و یا قضاوت و داوری نابرابرانه در این شرایط سخت قرار گرفته‌اند. افرادی که زیر فشار و سرکوب بالغان جامعه و ساخت‌های اجتماعی اطراف‌شان کمر خم کرده‌اند و سعی می‌کنند از این شرایط سخت راهی به‌سوی شکوفایی و اثبات خودشان بگشایند. فریاد برآورند که ما هم هستیم، وجود داریم و تمام سعی‌مان را برای گفتن حرفمان و انجام کاری که به‌ آن باور داریم می‌کنیم. استفاده هوشمندانه از تم Phantom Thieves و حالت رابین‌هودی و دوست‌دار ضعفایی که سازنده‌ها در داستان‌شان مورد استفاده قرار دادند، هم از حیث هم‌خوانی با محتوای مفهومی بازی persona 5 و هم سرگرمی‌سازی و فراهم آورن کلی لحظات پرشور و هیجان‌انگیز بسیار موفق بوده‌. همان داستان پرسونایی دوست‌داشتنی همیشگی این‌بار در سر و شکلی متفاوت و تفصیلی بیشتر آماده غرق‌ کردن دوباره تایتانیک‌های ذهن‌تان است.

از دیگر مطالب سایت مانند بازی سوپر ماریو و بازی فوتنایت دیدن کنید.


گیم پلی بازی پرسونا ۵

شخصیت‌اصلی بازی Persona 5 نیز همانند دو قسمت قبلی، دانش‌آموزی انتقالی است که به‌خاطر اتفاقی که در شهر محل سکونت‌اش رخ داد مجبور است سال تحصیلی پیش‌رو را در توکیو و مدرسه شوجین بگذراند. محل سکونت‌اش نیز طبقه دوم و انباری کافه‌ی یکی از دوستان خانواده‌اش، «سوجیرو ساکورا‌» است. شما بازی persona 5 را با ورود نقش‌اصلی به توکیو و کافه لبلانک (Cafe Leblanc) شروع می‌کنید. در ابتدای ماه چهارم میلادی و یازده فروردین خودمان و شروع سال تحصیلی جدید کشور ژاپن. در گیم پلی بازی persona 5 royal شخصیت‌اصلی به محض ورودش به مدرسه به‌خاطر سابقه جرمی که در پرونده‌اش دارد و مجبورش کرد شهر و مدرسه‌اش را عوض کند سوژه بحث، شایعه‌ و قضاوت‌های بی‌انتهای همکلاسی‌ها و معلمان‌اش است. جرمی که در آن کمترین نقشی نداشت و تمام‌اش داستانی بود که یکی از سیاستمداران بانفوذ کشور برایش درست کرده‌ بود. شخصیت‌اصلی یک‌شب که در راه برگشت به خانه‌اش بود، صدای جیغ و درخواست کمکی را می‌شنود، به‌دنبال صدا می‌رود و مردی را می‌بیند که قصد دارد زنی را به‌اجبار وارد ماشینی بکند. پسر دخالت می‌کند و اتفاقی پای مرد لیز می‌خورد و سرش ‌آسیب می‌بیند. مرد که حسابی از دست پسر عصبانی است زن را با استفاده از قدرت بالای سیاسی‌اش و نفوذی که در بخش‌های مختلف حکومتی دارد تهدید می‌کند و مجبورش می‌کند که به پلیس دروغ بگوید. در ادامه گیم پلی بازی پرسونا 5؛ اینکه این پسر بود که به مرد آسیب‌زد و ایجاد مشکل کرد و طبیعتا در هر کشور و جامعه‌ای آسیب‌زدن عمدی به یک عضو قدرتمند کابینه دولت بدون کاغذ بازی‌های حسابی و ایجاد پرونده‌ای مفصل به اتمام نمی‌رسد و در نهایت شخصیت‌اصلی بی‌گناه داستان ما به‌وسیله دورویی و سواستفاده از قدرت یکی دیگر، زندگی‌اش از این رو به آن رو می‌شود و سر از توکیو و داستان ما در می‌آورد.

مشاهده تریلر بازی پرسونا 5 از آپارات

مبارزات بازی Perona 5

در ادامه نقد بازی persona 5 برویم سراغ سیستم مبارزات بازی Persona 5 سیستم مبارزات بازی به‌صورت نوبتی دنبال می‌شود. سیستم مبارزه‌ای که خاص نقش‌آفرینی‌های ژاپنیست و با وجود سابقه بلند و استفاده‌اش در دوجین شاهکار تکرار ناشدنی، این روزها از اقبال کمتری برخوردار شده و سری «فانتزی نهایی»‌ هم در نسخه آخر خود آن را با سیستم مبارزات دکمه‌زنی سری «قلب‌های پادشاهی» عوض کرد. مبارزات نوبتی بازی Persona 5 به‌همان شکل کلاسیک دنبال می‌شود، ولی با طراحی عالی آن و تعادل فوق‌العاده مبارزات، ذره‌ای چه برای تازه‌کاران و چه قدیمی‌ها تکراری و ملال آور نمی‌شود.

هر شخصیت به‌جز نقش‌اصلی، از یک پرسونای خاص با قابلیت‌های مخصوص به خود برخوردار است. به‌طور مثال زورو -پرسونای مورگانا- قدرت‌ باد (Garu) و جادوهای درمانی دارد. کاپیتان کید -پرسونای ریوجی- قدرت برق (Zio) و ضربه‌های فیزیکی سینگین که به‌جای کم‌کردن SP از HP شخصیت کم می‌کنند برخوردار است. بقیه قدرت‌ها نیز به همین شکل بین دیگر شخصیت‌ها پخش شده‌اند و قدرت‌ها و قابلیت‌های هرکدام و نقش استراتژیکی که در هر نبرد می‌توانند داشته باشند را متفاوت ساخته‌اند. قدرت‌های هر پرسونا متمرکز بر چند حالت کلی است. قدرت‌های درمانی و پشتیبانی مثل افزایش قدرت دفاعی و ضربات، قدرت‌های جادو و حملاتی که از SP کم می‌کنند، ضربات فیزیکی که از HP می‌کاهند و قابلیت‌های فرعی دیگری که در نبرد قابل استفاده نیستند، ولی هر شخصیت را در مقابل نوع خاصی حمله و یا جادو مقاوم می‌کنند. از دیگر مواردی که جای اشاره دارد اختصاصی نبودن قدرت‌های درمانی و پشتیبانی است. بیشتر پرسوناها از یک یا چند عدد از این قدرت‌ها بهره‌مندند.

شخصیت‌‌های اصلی تمامی پرسوناها، به‌واسطه برخورداری از Wild Cart، برخلاف دیگران توانایی استفاده از چندین پرسونا با کلی قابلیت ریز و درشت و متنوع را دارند. همین مساله، شخصیت‌های اصلی را به عنصری استراتژی در هر نبرد بدل می‌کند و می‌توانند براساس شرایط مبارزه و ویژگی‌های حریف، پرسونایی با قابلیت‌هایی مناسب را برگزیند و ورق را به نفع خودشان برگردانند. فقط در حین هر مبارزه حواس‌تان به میزان جان شخصیت‌اصلی باشد، چرا که با تمام شدن جان وی، بازی persona 5 را می‌بازید. ولی مرگ بقیه شخصیت‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند و می‌توانید با استفاده از آیتم‌ مخصوص بازیابی یاران و یا جادوی مخصوص این امر، وی را به مبارزه بازگردانید.

راهنمای بازی persona 5

به‌دلیل جلوگیری از طولانی‌شدن بیش‌ از حد این متن که همین الانش نیز به لطف محتوای بسیار بالای بازی پرسونا ۵ از حد مورد نظر تجاوز کرده، توضیحات تکمیلی درخصوص نحوه Max کردن کانفیدانت‌ها و فاکتور‌های اجتماعی‌تان را به دو متن جداگانه دیگر واگذار می‌کنم و در آن دو به تفصیل در خصوص تمامی راه‌هایی که با آن می‌توانید بیشترین بازده را از زندگی اجتماعی‌تان در بازی Persona 5 داشته‌باشید بازگو می‌کنم. از اینجا میتوانید مطلب چگونه کانفیدانت‌ها را در Persona 5 به حداکثر برسانیم؟ که راهنمای بازی Persona 5 است را بخوانید.

از تغییرات خوبی که در کانفیدانت‌های بازی پرسونا ۵ ایجاد شده، تاثیرگذاری مستقیم آنها روی ویژگی‌ها و توانایی‌های شخصیت‌اصلی است. به‌طور مثال، یوشیدای سیاست‌مدار توانایی‌های سخن‌وری شما را بهبود می‌بخشد و به‌شما در مذاکره با هیولاها در قصرها و ممنتو‌ها کمک شایانی می‌کند و یا افزایش رابطه با تاعه تاکمی، پزشکی در کلینیک واقع در Yongen Jaya که آیتم‌های به‌‌درد بخور بسیاری می‌فروشد، تخفیف تپلی را شامل حال آنها می‌کند. همین‌طور بقیه کانفیدانت‌ها نیز تاثیر به‌خصوص خودشان را دارند که در متن مخصوص آنها به آنها اشاره‌ خواهم کرد. این تاثیر، در نسخه‌های سوم و چهارم صرفا در بخش فیوژن (Fuse) پرسوناها اثر داشت و اینکه سازنده‌ها کانفیدانت‌ها را از کلی داستان‌فرعی جذاب عمیق‌تر و کاربردی‌تر کرده‌اند از ویژگی‌های تازه خیلی خوبی است که بازی persona 5 اضافه شده‌ است. صحبت از فیوژن شد، برویم سراغ اتاق مخملی و شخص دوست‌داشتنی ایگور.

در اتاق مخملی، شش کار مختلف پیش‌رویتان است. گزینه اول، ترکیب چند پرسونای مختلف و به‌وجود آوردن یک پرسونای جدید و قدرتمندتر است که فیوژن نام دارد. فقط لول پرسونای جدید باید به لول شخصیت شما بخورد، در غیر این‌صورت قابل فیوژن کردن نخواهد بود. گزینه دوم، افزایش قدرت یک پرسونا از طریق قربانی کردن پرسونایی دیگر و دریافت اتفاقی یکی از قابلیت‌های خاص پرسونای فدا شده‌ است. گزینه سوم، زندانی کردن یک پرسونا که با گذشت مدتی باعث افزایش قدرت و قابلیت‌هایش می‌شود. گزینه چهارم، خرید پرسوناهای مختلفی است که در طول بازی persona 5 و یا فیوژن به‌دست آورده‌اید و برای فیوژ‌ن‌هایی خاص و مبارزه به آنها نیاز دارید. گزینه پنجم، بدل کردن پرسوناهایتان به آیتمی خاص است و در نهایت گزینه ششم، وقت گذراندن با کانفیدانت قدرت، دوقلو‌های نگهبان است. همانند الیزابت نسخه سوم و مارگارت نسخه چهارم، دوقلو‌ها که نقش دستیارهای ایگور را ایفا می‌کنند برای هر لول رابطه از شما یک پرسونای مخصوص با قابلیتی خاص را درخواست می‌کنند. شما باید از طریق گشت و گذار در قصرها و ممنتو‌ها پرسوناهای مورد نیاز فیوژ آن را پیدا بکنید و آن را به‌وجود بیاورید. بعضی وقت‌ها حتی این کار نیز کافی نیست و باید برای به‌دست‌آوردن قابلیت‌هایی خاص از طریق قربانی‌کردن پرسونایی دیگر قابلیت‌های مورد نیاز دوقلو‌های بازی Persona 5 را به پرسونای مورد نظر بدهید.

از مطالب دیگر سایت مانند 10 بازی برتر اندروید و بازی اورواچ دیدن کنید

موسیقی بازی Perona 5

از گیم‌پلی و داستان بازی Persona 5 گفتم و حالا نوبت گرافیک و موسیقی است. موسیقی‌های این قسمت نیز همانند دو نسخه پیشین، برعهده «شوجی مگورو» (Shoji Meguro) بوده‌است و ایشان همانند تمامی کارهای پیشین‌شان باری‌ دیگر قطعه شاهکار پشت شاهکار خلق کرده‌اند. موسیقی‌های بازی در تمامی شرایط فوق‌العاده‌اند و کار خودشان را به نحو احسنت انجام می‌‌دهند و همانند کراکنی به دور شما حلقه می‌زنند و شما را به اعماق دریای لذت و احساس بازی Persona 5 می‌کشانند. صداگذاری‌های بازی هم، چه ژاپنی و چه انگلیسی از جمله بهترین صداگذاری‌هایی است که در یک بازی ویدئویی می‌توانید تجربه‌‌کنید. تیم صداگذاری پرتعداد بازی persona 5 همگی نقش‌هایشان را به بهترین شکل ممکن ایفا کرده‌اند و احساسات مختلف شخصیت‌ها را در عالی‌ترین شکل ممکن بازتاب می‌نمایند.

گرافیک بازی Perona 5

گرافیک هنری سری مگامی تنسی و متقائبا پرسونا، همیشه از کیفیتی مثال‌زدنی برخوردار بود و چه از حیث طراحی شخصیت، دنیا و محیط‌ها و هیولا‌ها، هر نسخه کلاس درسی از خلاقیت و بداعت است. حالا در نظر بگیرید که سازنده‌ها برای اولین‌بار گرافیک فنی پرسونا را نیز به لطف موتور جدیدی که برای این نسخه طراحی‌ کرده‌اند، ارتقای چشم‌گیری داده‌اند و این‌بار پرسونا در معجونی کامل و در بهترین کیفیت و حالت خودش آماده ارائه کردن داستان و گیم‌پلی پرمحتوای خودش به علاقه‌مندان‌اش است. گرافیک انیمه‌ گون و سل‌ شید بازی persona 5 که پیش‌تر در Catherine، ساخته قبلی این تیم مورد استفاده قرار گرفته‌بود بسیار به بازی و حال‌وهوایش نشسته‌ است. طراحی‌های گرافیکی خیره‌کننده‌ی بازی persona 5 هنگام مبارزه و انیمیشن متحرک زیبایی که بعد از هر پیروزی نشان داده می‌شود، با طراحی محسورکننده خودشان مدام در حال شست‌وشوی چشمان بازیبازان عزیز هستند.

خرید و دانلود بازی پرسونا 5

در این بخش از بررسی بازی پرسونا 5 لینک خرید و دانلود بازی پرسونا 5 رویال را با لینک مستقیم برای شما قرار داده ایم.

دانلود بازی persona 5 برای ps3 از پارسی گیم

خرید بازی Persona 5 Royal از رزگیمرز

این بازی منحصرا برای کنسول پلی استیشن عرضه شده و چیزی به عنوان دانلود بازی پرسونا با پول بی نهایت یا عباراتی از این قبیل وجود خارجی ندارد. خودتان را خسته نکنید.

جمع‌بندی بررسی بازی Perona 5

بازی Persona 5 نه‌تنها یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌هایی است که این روزها می‌توانید تجربه‌اش کنید، بلکه بازی persona 5 یکی از بهترین آثاری است که در این چندسال اخیر عرضه‌شده و به خوبی با حضور قدرتمندش غیبت چندین ساله‌اش را جبران کرده‌ است. یک محصول بسیار با کیفیت، فکر شده، با داستانی درگیرکننده و با محتوای بالا و قابلیت سرگرمی‌سازی وحشتناک منتظر شماست تا بیایید و صد ساعتی مشغول دنیا و شخصیت‌های دوست‌داشتنی‌اش بشوید و در داستان‌ها و مشکلات‌شان سیر بکنید و شاهد رشد و بلوغ شخصیت‌شان باشید. تیم پرسونای آتلوس و سازنده‌های باهوشش با این اخرین پرسونایشان، باری‌دیگر از خود و ساخته پیشین‌شان پیشی گرفتند و سطح کیفی بالای خودشان را چندین پله ارتقا دادند. تیم جدید مسوول این سری هر تصمیمی که برای سرنوشت آینده آن داشته باشد مهم نیست، تغییر نیاز است و باید به آن تن داد و پذیرفت‌اش. مساله اصلی پروژه مخفی و جدید سازنده‌های سابق بازی persona 5 ، که اکنون Studio 0 نام دارند است. فانتزی جدیدی که اگر قرار باشد ذره‌ای ذوق و هنر پرسوناها و کاترین را داشته‌ باشد، از همین الان باید برای نازل شدن‌اش لحظه‌شماری کرد.

نظر شما چیه؟ برای ما بنویسید

برای مشاهده بازی های بیشتر از صفحه اصلی سایت دیدن کنید

دانلود بازی Super Mario Run؛ سوپر ماریو ران برای اندروید + نسخه مود شده

در این مطلب به نقد و بررسی نسخه های مختلف بازی Super Mario Run خواهیم پرداخت. در ادامه لینک دانلود مستقیم نسخه اصلی بازی سوپر ماریو ران و نسخه های مود شده و هک شده بازی را در اختیار شما قرار می دهیم.

معرفی بازی Super Mario Run

بازی Super Mario Run سوپر ماریو ران عنوانی محبوب و شناخته شده از سوی کمپانی نینتندو است که سرانجام پس از مدت‌ها انتظار، نسخه اندرویدی آن در اختیار گیمرها و دوست‌داران سری بازی های سوپر ماریو قرار گرفته است. اگر به خاطر داشته باشید، در سال‌های گذشته، بازی قارچ خور یکی از محبوب‌ترین بازی‌های کنسول قدیمی نینتندو بود. بسیاری از ما با این بازی قدیمی، خاطرات بسیاری داریم. قارچ خور یا سوپر ماریو، این بار در سال 2017، نسخه‌های کاملا جدید و فوق‌العاده را عرضه کرده که حال و هوای این بازی نوستالوژیک را برای شما زنده خواهد کرد. یکی از قابل توجه‌ترین امکانات سوپر ماریوی جدید، قابلیت کنترل بازی با یک دست است. رفته رفته تعداد بازی‌های این چنینی رو به افزایش هستند، برای بازی کردن بازی Super Mario Run، نیازی به استفاده از هر دو دست ندارید، شما میتوانید با ضربه زدن بر روی صفحه نمایش، کاراکتر بازی را رو به جلو حرکت دهید و در زمان‌های مناسب پرش کرده و با جمع‌آوری سکه‌ها، مراحل بازی Super Mario Run را پشت سر بگذارید. این بازی ناقص است و برای کامل شدنش باید با دلار آن را بخرید. بازی Super Mario Run هک نمی شود و امکان خرید رایگان وجود ندارد.

داستان بازی سوپر ماریو ران

در بازی سوپر ماریو ران شما می‌بایست شاهزاده Peach را از چنگال Bowser نجات دهید، برای این کار لازم است محوریت داستانی بازی را دنبال کرده و در زمان‌های درست از خود واکنش نشان دهید. برای رسیدن به قلعه‌ی Bowser، لازم است که تعداد 24 مرحله مختلف را در قالب 6 جهان کاملا مختلف از بازی پشت سر بگذارید تا در انتهای بازی Super Mario Run به هدف نهایی برسید. با پایان دادن به این بازی می‌ـوانید پادشاهی منحصر به فرد خود را ایجاد کرده و با سایر کاراکترهای جدیدی که در بازی وجود دارند، یک بار دیگر بازی را آغاز کنید.

مراحل بازی Super Mario Run، دقیقا همان چیزی است که شما از یک بازی ماریو انتظار دارید ؛ انواع اقسام محیط ها شامل قصرهایی آتشین، خانه های ارواح، جنگل های قارچ، همه و همه در سوپر ماریو ران وجود دارند و دشمنان معروف ماریو نیز مانند لاک پشت‌های پرنده در بازی هستند و سعی می کنند برای شما مشکل به وجود بیاورند، گرافیک بازی Super Mario Run نیز کاملا هم سو با تمام بازی های این مجموعه است و انیمیشن های پرش ماریو، واقعا زیبا کار شده‌ اند و مطمئنا وقتی برای اولین باری انیمیشن های مختلف وی را می‌بینید، زبان به تحسین نینتندو باز خواهید کرد!

برای مشاهده بازی های بیشتر مانند بازی Fortnite، بازی Overwatch 2 و بازی های دیگر از صفحه اصلی سایت ما دیدن کنید. دانلود انواع بازی های مود شده، هک شده و پول بی نهایت در سایت ما.

ویژگی های بازی Super Mario Run

بخش تور جهانی World Tour

 • با سبک خاص خود بدوید، بپرید تا Princess Peach را از چنگال‌ های Bowser نجات دهید.
 • در دشت‌، غار، خانه ارواح، سفینه‌ های هوایی، قصر و… سفر کنید.
 • 6 دنیا با 24 مرحله طراحی شده جدید برای بازی با یک دست را به اتمام برسانید.

بخش مسابقات Toad Rally

 • حرکات زیبای ماریو را نشان داده، با دوستان خود رقابت کرده و افراد مختلف از سراسر دنیا را به چالش بکشید.
 • یک بخش چالش (Challenge Mode) که رقابت‌ های آن در هر بازدید شما متفاوت خواهند بود.
 • با حرکات زیبای سایر بازیکنان برای بدست آوردن بالاترین امتیاز به مبارزه پرداخته در حالی که سکه جمع کرده و توسط جمعیتی از Toad‌ها مورد تشویق قرار می‌ گیرید.
 • می‌ توانید با اجرای حرکات جذاب، بار مخصوص خود را پر کرده و وارد حالت Coin Rush شوید.

بخش ساخت پادشاهی Kingdom Builder

 • با جمع آوری سکه و Toad‌ها پادشاهی خود را بسازید.
 • پادشاهی خاص خود را با ساختمان‌ و دکوراسیون‌های که با کمک Toad‌های جمع آوری شده در بخش Toad Rally بدست آورده‌اید، طراحی کنید.
 • بیش از 100 نوع آیتم مختلف در بخش Kingdom Builder وجود دارد.

دانلود بازی سوپر ماریو ران:

دانلود بازی Super Mario Run برای اندروید از مایکت

دانلود بازی Super Mario Run مود شده از APKTOPS

همچنین دانلود بازی Super Mario Run برای کامپیوتر و سیستم های PC موجود می باشد که ما در این بخش به آن نمی پردازیم. دانلود نسخه مود شده بازی Super Mario Run و هک شده و پول بی نهایت بازی سوپر ماریو ران نیز موجود می باشد که پیشنهاد ما به شما نسخه اصلی این بازی است.

کلام پایانی:

هدف اصلی بازی سوپر ماریو ران هم در این بازی مانند اکثر بازی های این مجموعه، نجات پرنسس پیچ از دست باوزر بدجنس است! اگر از علاقه مندان به بازیهای سوپر ماریو هستید بدون شک بازی Super Mario Run بهترین انتخاب است! نظر شما در مورد بازی Super Mario Run جذاب چیه؟ برای ما بنویسید.

برای دانلود بازی های بیشتر اینجا کلیک کنید.

دانلود بازی Fortnite فورتنایت برای اندروید؛ گیم پلی نقد و بررسی

در این مطلب به نقد و بررسی بازی Fortnite فورتنایت خواهیم پرداخت. در ادامه لینک دانلود بازی بازی Fortnite و گیم پلی بازی را بررسی می کنیم.

معرفی بازی Fortnite فورتنایت

دانلود بازی fortnite اندروید

اگر اهل بازی‌های کامپیوتری باشید و طی یکی دو ماه گذشته به سراغ ‌آنها رفته باشید قطعا نام بازی Fortnite را شنیده‌اید. این بازی در اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی توسط کمپانی Epic Gaming معرفی شد و تا کنون بیش از ۱۲۵ میلیون کاربر را جذب خود کرده‌است. بنابر اعلام خود کمپانی در هر ماه ۴۰ میلیون کاربر به طور آنلاین فورتنایت را بازی کرده‌اند.

فورتنایت یک بازی سوم شخص شوتر مولتی پلیر آنلاین است در که پلتفرم‌های مختلف قابل دسترسی است. این بازی را میتوان در کامپیوتر‌های شخصی، پی اس ۴، ایکس باکس و جدیدا در گوشی‌ها نیز انجام داد.

کمپانی اپیک گیمینگ برای رویارویی با موفقیت زیاد بازی Player Unknown’s Battleground بازی خود را طراحی کرد و به دلیل سادگی و راحتی بازی، سریع به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد. لازم به ذکر است که دانلود این بازی کاملا رایگان بوده و برخی از ویژگی‌های بازی مانند Skin ها مشابه سایر بازی‌های آنلاین قابل خرید است. با گذر زمان و بسته‌های جدیدی به بازی اضافه شد تا اینکه Fortnite Battle Royal به عنوان پکیج نهایی بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

خلاصه بازیFortnite فورتنایت:

محیط بازی و نحوه‌ی انجام آن بسیار ساده است. ۱۰۰ بازیکن در محیطی بسیار بزرگ وارد شده و آخرین نفری که زنده بماند برنده‌ی بازی است. زمانی که فردی میخواد وارد بازی شود محل فرود خود را انتخاب می‌کند و توسط هواپیما و با سقوط آزاد در محل مورد نظر خود فرود می‌آید. برای اینکه بازی جذابیت خود را از دست ندهد و بازیکنان با هم درگیر شوند طراحان طوفان آبی رنگی طراحی کرده که به مرور محیط بازی را کم می‌کند و به این شکل بازیکنان مجبورند که مرکز نقشه‌ی خود در حرکت باشند و در این مسیر مجبور به حذف سایر بازیکنان می‌شوند. لباس‌های بهتر، اسحله‌های بهتر و امکانات بیشتر شانس هر فرد را برای زنده ماندن بیشتر می‌کند.

Fortnite از جایی شروع می شود که شما به همراه افراد آنلاین دیگر در جایی از محیط بازی منتظر تکمیل شدن تعداد افراد آنلاین می شوید و سپس بازی لانچ می شود. بعد از استارت بازی شما از یک اتوبوس مسخره از آسمان به سمت زمین پرتاب می شوید و با چتر فرود می آیید و زمین جایی نیست جز یک جزیره بهشتی! بعد از فرود باید سریع بدنبال آیتم باشید تا در مقابل ۹۹ نفر بازیکن آنلاین دیگر بتوانید دفاع کرده و یا آن ها را از بین ببرید.

ویژگی های بازیFortnite فورتنایت:

یکی از ویژگی‌های منحصر به فردی که فورتنایت را بسیار جذاب کرده ردگیری بازیکنان است. در هر زمان که شما تیری شلیک کنید و یا از اسلحه‌ی خود استفاده کنید موقعیت شما لو می‌رود و سایر بازیکنان محل اختفای شما را پیدا کرده و ممکن است جان خود را از دست بدهید زیرا هر تیر ردی از خود به جا می‌گذارد. این ویژگی فورتنایت را از PUBG کاملا متمایز می‌سازد. در فورتنایت شما نمی‌توانید تمام حریفان را بی سر و صدا بکشید. شاید این عمل شما را تا ده نفر آخر برساند اما در نهایت مجبور به رویارویی مستقیم خواهید شد.

دیگر ویژگی منحصربه فرد این بازی ساخت و ساز است. شما تنها یک جان دارید و بازی شما را مجبور به درگیری می‌سازد بنابراین در اواخر هر دور هر کس که بیشترین Loot و یا منابع را در اختیار داشته‌باشد شانس بیشتری برای برنده شدن خواهد‌داشت. تقریبا تمام چیزهایی که در بازی مشاهده می‌شود را می‌توان توسط تبر از بین برد و از منابع آن استفاده کرد. درخت‌ها،سنگ‌ها و ماشین‌ها برای استفاده از چوب و سنگ و فلز قابل تخریب هستند. با استفاده از این منابع شما می‌توانید ساختمان سازی کنید. اگر لازم باشد می‌توانید برای خود پل بسازید. می‌توانید برجی برای خود ساخته و در بالای آن پناه گرفته و حریفان را هدف بگیرید. پله و یا دیوار بسازید. البته تمام چیزهایی که توسط بازیکنان ساخته می‌شود به همان نسبت قابلیت تخریب را نیز دارند.

نقد بازی Fortnite فورتنایت :

بازی Player Unknown’s Battlegrounds یا همان PUBG از سازندگان Bluehole طوری آماده وارد میدان شد که دیگر سازندگان از پیشرفت آن ترسیدند. این بازی آنقدر واقعی و دست باز است که بازیکن می تواند طعم جنگ واقعی را بچشد. اسلحه های استاندارد، شخصی سازی سلاح ها و ظاهر کاراکتر، وجود وسایل نقلیه و… از دلایل بال کشیدن بازی PUBG می باشد. گیم پلی بازی fortnite بسیار جذاب است. در این میان استودیو Epic Games با دیدن موفقیت چشمگیر PUBG ایده ای نو به ذهنش خطور کرد و چیزی را خلق کرد که حتی PUBG را هم پشت سر گذاشت. استودیو Epic Games با ساخت بازی Fortnite همراه با گرافیک کارتونی کاری کرد که گیمرها دلیلی برای مهاجرت از PUBG به سمت Fortnite داشته باشند.

دانلود بازی Fortnite فورتنایت

دانلود بازی فورتنایت از مایکت

دانلود بازی فورتنایت از بازار

دانلود بازی fortnite از گوگل پلی

مشاهده تریلر بازی از آپارات

سیستم مورد نیاز بازی Fortnite فورتنایت :

در زیر لیست گوشی های که سیستم مورد نیاز بازی فورتنایت Fortnite رو دارن میبینین. این لیست توسط سایت رسمی بازی فورتنایت fortnite ارائه شده.

سامسونگ گلگسی: S7 / S7 edge / S7 Active, S8 / S8+ / S8 Active, S9 / S9+, S10e / S10 / S10+ / S10 5G, Note 8, Note 9, Tab S3 / S3 WiFi, S4, A9 / A9 Pr

سونی: Xperia XZ / XZ Premium, XZs, XZ1 / XZ1 Compact, XZ2 / XZ2 Premium / XZ2 Compact, XZ3, Xperia 1

ال جی : G5, G6, G7 ThinQ, V20, V30 / V30+, V50

وان پلاس : ۳, ۳T, 5, 5T, 6, 6T, 7 and 7 Pro

شیائومی: Blackshark, Mi 5 / 5S / 5S Plus, 6 / 6 Plus, Mi 8 / 8 Explorer, Mi Mix / Mi Mix 2 / Mi Mix 2S, Mi Note 2, Poco F1

گوگل: Pixel / Pixel XL, Pixel 2 / Pixel 2 XL, Pixel 3 / Pixel 3 XL

ایسوس: ROG Phone, Zenfone 4 Pro, 5Z, V

نوکیا: ۸, ۸٫۱/X7

ریزر: Phone / Phone 2

زد تی ای : Axon 7 / 7s, Axon M, Nubia / Z17 / Z17s, Nubia Z11

اچ تی سی: ۱۰, U Ultra, U11/ U11+, U12

لنوو : Moto Z/Z Droid, Moto Z3, Moto Z2 Force

هواوی : HONOR 10, HONOR Play, HONOR Mate 10 / Pro, HONOR Mate RS, HONOR Nova 3, HONOR P20 / Pro, HONOR V10, HONOR View20, HONOR Mate 20 / X / Pro, HONOR 20

جمع بندی:

بازی Fortnite بخش‌های متنوعی را در دسترس شما قرار می‌دهد که می‌توانید ساعت‌ها سرگرم‌شان شوید؛ از مهم‌ترین بخش‌های این بازی می‌توان به فورتنایت بتل رویال، فورتنایت کریتیو و حالت زامبی این بازی یعنی بخش Save The World اشاره کرد که هر کدام از این حالت‌ها، برنامه‌های زیادی برای سرگرم کردن شما و دوستانتان آماده کرده‌اند.

بازی فورتنایت هم‌اکنون در پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس در دسترس دانلود قرار دارد.

نظر شما در مورد سیستم مورد نیاز بازی فورتنایت چیست؟ آیا می‌توانید به راحتی این بازی بتل رویال رایگان را اجرا کنید؟ در صورت نیاز به راهنمایی برای آموزش نصب و اجرای این عنوان، حتما آن را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر کلیلک کنید.

بهترین بازی های اندروبد؛ معرفی 10 بازی برتر

در این مطلب به معرفی 10 بازی برتر اندروید، از بهترین بازی های اندروید جهان خواهیم پرداخت.

بازی های اندرویدی، روز به روز بیشتر می شوند و می توانید آن ها را از مارکت های مختلف، گوگل پلی و حتی وب سایت های سازنده این بازی ها دانلود کنید. اما وقتی قصد داریم برای مدت زیادی، اوقات فراغت خود را صرف بازی با موبایل کنیم به دنبال بازی جذاب اندروید می گردیم. در واقع این که بتوانید یک بازی باحال اندرویدی پیدا کنیم، خیلی اهمیت دارد.

هر چند بازی های جذاب اندروید زیادی می شناسیم اما در این مقاله تصمیم داریم به لیستی از بهترین بازی های جذاب اندروید بپردازیم که سال ها است از آن ها با خاطره خوش یاد می شود.

1- بازی جذاب اندرویدی فرار از معبد ۲

این بازی سرگرم کننده در نسخه اول، چنان مورد استقبال گرفت که نسخه بعدی ان نیز ساخته شد و شما حالا می توانید آن را روی گوشی های خود امتحان کنید. بازی فرار از معبد، یک بازی قدیمی و هیجان انگیز است که نسخه های متفاوت آن گواه از جذابیت آن و استقبال کاربران از آن دارد.

2-بازی مشهور اندرویدی Star Wars Pinball

افرادی که تا کنون بازی جذاب اندرویدی Star Wars Pinball را تجربه کرده اند هنگام تعریف از آن، اولین چیزی که به نظرشان می رسد، گرافیک فوق العاده این بازی است. طراحی حرفه ای بازی، و الهام گیری از فیلم جنگ ستارگان، همه دست به دست هم داده اند تا این بازی را به دست میلیون ها نفر در سراسر دنیا برسانند.

3-بازی اندرویدی معروف به نام مسابقه واقعی ۳

ماشین های مسابقه ای، همیشه هیجان انگیز بوده اند حتی اگر به صورت بی روح در موبایل های کاربران، باشند. اما بازی مسابقه واقعی ۳، شما بیش از هر وقت تجربه واقعی رانندگی را خواهید داشت.

اگر به دنبال یک بازی ماشین سواری هیجان انگیز هستید، این بازی می تواند به شما کمک کند تا آن حس نوستالژیک قدیمی را بیاد آورده و لذت بازی مسابقه ای را بچشید

کنترل هیجان انگیز خودرو در این بازی در کنار گرافیک شبه واقعی آن، موجب شده که کاربران ماه ها با آن درگیر باشند. البته وقتی که به اندازه کافی در این بازی پیش رفتید لازم است که مثل بقیه افراد، کمی هزینه کنید تا بتوانید به مراحل نهایی برسید .

4-بازی جمع آوری سکه اندرویدی Rayman Jungle Run

در میان تمام بازی هایی که ابتدا ساده به نظر می رسند و کاربران حسابی از آن ها استقبال کرده اند می توان به این بازی اشاره کرد که البته بسیار چالش بر انگیز نیز هست. وقتی که شما کاراکتر اصلی این بازی شوید، در واقع باید با پرش، و کارهای سخت به جمع اوری سکه و امتیاز بپردازید.

این بازی نیز با رویکرد جمع آوری سکه به حیات شما در بازی ادامه می دهد! بدین معنی که باید سکه بگیرید! جان بگیرید! امتیاز بگیرید و به مراحل بعدی صعود کنید

وقتی که مراحل به پیش می روند، کار شما سخت تر می شود و لازم است که بتوانید هم زمان پرواز کنید، پرش کنید و نوسان هایی انجام دهید تا بتوانید چیزهای مخفی را پیدا کنید و امتیاز بگیرید.

5-مشهور ترین بازی تیراندازی اندرویدی مدرن کمبت ۴ : ساعت صفر

از اولین روزهایی که بازی های رایانه ای و موبایلی را تجربه کردیم، تجربه بازی های تیر اندازی را داشته ایم و تا کنون نیز این بازی ها در لیست بهترین بازی های موبایلی و کامپیوتری به شمار می آیند. گیم خور های تیر اندازی، حتما با مدرن کمبت آشنایی دارند.

اما در نسخه ۴ آن، یعنی مدرن کمبت ۴ : ساعت صفر، با الهام گرفتن از دیگر بازی های این دسته، یک بازی شخص اول، تیر اندازی را تداعی می کند.

مدرن کمبت، بازی تیراندازی با گرافیک عالی و هیجان بسیار زیاد است که استقبال بی نظیر کاربران از آن موجب شده که تا کنون نسخه های مختلفی از آن به بازار اندروید عرضه شود.

شاید فکر کنید این بازی هم مثل بقیه بازی هاست و فقط محیط آن تغییر کرده اما باید بدانید که در خلال بازی، جذابیت های مدرن کمبت ۴ : ساعت صفر آشکار می شود و می توانید با اشتیاق آن را به مرحله آخر برسانید.

استراتژی اصلی این بازی، جنگ با تبهکاران است و شما به عنوان یک فرد مفید قصد پاک سازی اجتماع خود از این گونه افراد دارید.

6-بازی باحال اندرویدی پرندگان خشمگین

هر جا حرف از بازی جذاب اندرویدی می شود، فورا چشمان به هم رسیده و خشمگین این پرنده های خشمگین که با نام انگری بردز، بیشتر شناخته می شوند به بیاد می آیند. بازی پرندگان خشمگین، در حقیقت، آن دسته از بازی هایی است که به دلیل شهرت و نامی که دارد، حتی اگر کسی گیمر هم نباشد، یک بار برای چند ساعتی آن را تست کرده بنابراین یک گوشی بدون انگری بردز، یک گوشی بی روح است.

بازی پرندگان خشمگین یا انگری بردز از جمله بازی های هیجان انگیز است که برای تمام سنین، از کودکان تا بزرگ سالان جذاب بوده و هم اکنون بعد از گذشت سال ها در لیست پر دانلود ترین بازی های اندرویدی است

انگری بردز، دارای نسخه های مختلفی است که بر اساس داستان ها و فیلم های خاصی طراحی می شوند. توصیه می شود که همین حالا به یک مارکت سر بزنید و نسخه های مختلف آن و البته نسخه های شبیه سازی شده آن با نام های مشابه را دانلود و این بازی را تجربه کنید تا از خیل تجربه کنندگان میلیونی آن در ایران جا نمانید.

7-بازی جذاب اندرویدی وطن پرستان هوایی Air patroit

اگر در میان بازی های باحال اندرویدی، از سبک، دفاع از قلعه استقبال می کنید، می توان گفت که بازی وطن پرستان هوایی یکی از بهترین بازی های باحال اندرویدی است که تا کنون فکر و وقت هزاران کاربر را به خود اختصاص داده ان. این بازی اندرویدی دقیقا از سبک، دفاع از قلعه پشتیبانی می کند.

بازی جذاب وطن پرستان هوایی برای علاقمندان به بازی هایی با جنگنده های هوایی، طراحی شده که با الگوهای خاصی که این جنگنده ها دارند، هیجان را برای شما به ارمغان می آورند

وقتی که برای اولین بار، این اپلیکیشن را دانلود می کنید و اجرا می کنید، به یاد بازی های دفاعی و جنگی دیگری می افتید که تا کنون تجربه کرده اید و با خود فکر می کنید که این بازی هم مثل بقیه بازی ها، باید طی مسیری مشخص ادامه پیدا کند اما حقیقت امر این گونه نیست. به دلیل فکر بکری که پشت این بازی بوده است، در بازی وطن پرستان هوایی، هواپیماها، و جنگنده ها توانسته اند با الگوهای پروازی مختلف همراه شده و به جذابیت بازی بیفزایند.

یکی از ویژگی های برتر بازی وطن پرستان هوایی نیز این است که، کنترل صفحه بازی کمی دشوار است و مهارت های شما می تواند در برد و امتیاز گیری و پیش برد سریع تر مراحل، موثر باشد که البته همین سختی کار نیز به هیجان و جذابیت بازی افزوده است.

8-بازی ماشین مسابقه ای Need for Speed No Limits

مجموعه بازی Need for Speed را می‌توانیم یکی از قدیمی‌ترین مجموعه‌های ریسینگ در صنعت بازی‌های ویدیویی بدانیم. بازی Need for Speed No Limits بازیکنان را به مسابقات خیابانی و شبانه می‌برد، جایی که می‌توانید با پیروزی در هر رقابت، پول لازم برای آزادسازی خودروهای بیشتر و شخصی‌سازی آن‌ها را به‌دست بیاورید.

بازی خودروهای متنوعی را نظیر فراری، لامبورگینی و مک‌لارن و غیره را شامل می‌شود و به مرور می‌توانید از راه‌های مختلف آن‌ها را آزاد کنید. برای تجربه Need for Speed No Limits نیاز به اینترنت دارید. مانند بسیاری از بازی‌های رایگان طبیعتا خرید‌های درون‌برنامه‌ای بخش از روند تجربه بازی No Limits است.

9-بازی Minecraft


مهم نیست چه پلتفرمی داشته باشید، بدون شک هنوز هم تجربه بازی Minecraft خالی از لطف نخواهد بود. ماینکرفت یک بازی سندباکس از استودیوی موجانگ است که در سال ۲۰۰۹ برای رایانه‌های شخصی منتشر شد. بازی ماینکرفت به‌صورت پیش‌فرض دارای دو حالت Creative و Survival است. در حالت Creative بازیکنان می‌توانند به لطف داشتن منابع نامحدود هرآنچه را که در ذهن خود دارند با بلوک‌های مختلف بسازند. اما در حالت Survival، زنده ماندن، ساخت سلاح و زره از جمله کارهایی است که می‌توانید انجام دهید.

البته ماینکرفت تنها به این موضوعات خیلی خیلی ساده خلاصه نمی‌شود. به لطف حالت چندنفره می‌توانید به همراه ۱۰ بازیکن دیگر به صورت کراس-پلتفرم به تجربه بازی بپردازید. بازی ماینکرفت گنجینه‌ای از خلاقیت و ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای است که تنها با تجربه بازی به مرور زمان به آن‌ها پی خواهید بود. اگر به‌دنبال یک بازی می‌گردید که خلاقیت شما را شکوفا کند، بازی ماینکرفت را در لیست خود برای دانلود قرار دهید.

10-بازی Asphalt 9

شرکت گیم‌لافت سال‌ها پرچم‌دار ساخت بازی‌های پیشرو در گوشی‌های موبایل بوده‌ است. به همین دلیل نیز تصمیم گرفتیم تا بازی آسفالت ۹، ساخته گیم‌لافت را در فهرست بهترین بازی های اندروید قرار دهید.

بازی آسفالت ۹ به سه دلیل نسبت به رقبا درجایگاه بهترین قرار می‌گیرد. دلیل اول گرافیک بسیار زیبای بازی و هماهنگی آن با گوشی‌های میان‌رده است. در نتیجه حتی اگر از یک گوشی با سخت‌افزار ضعیف‌تر نیز استفاده کنید، باز هم می‌توانید از دنیای بازی لذت ببرید. دلیل دوم حضور بیش از ۵۰ مسیر مسابقه در بازی است که هرکدوم چالش‌ خودشان را دارند.

اما سومی دلیل آسانی ارتباط با بخش آنلاین و مسابقه با سایر دوستان است. ویژگی‌های آنلاین بازی آسفالت ۹ به لطفا سرورهای قدرتمند بازی قادر است تا ساعت‌ها بازیکنان را سرگرم کند. اگر یک بازی مسابقه‌ای با کلی خودروی قابل آزادسازی می‌گردید، بازی آسفالت ۹ یکی از بهترین بازی های اندروید است که باید آن را نصب کنید.

کلام آخر:

این لیست 10 تایی از جذاب ترین بازی های اندرویدی به شما ارائه شد تا بتوانید قدیمی ترین و جذاب ترین بازی ها را دنبال کنید. هر چند لیست بازی های جذاب اندرویدی بسیار بلند بالاتر از 10 عدد است، اما شما می توانید با اطمینان خاطر این بازی ها را تست کنید چرا که بعد از گذشت سالها این بازی ها هنوز روی گوشی های کاربران نصب است و آن را تجربه می کنند.

نظر شما در باره این لیست چیه؟ نظرات خودتان را برای ما ارسال کنید.

مشاهده بازی های بیشتر در اینجا

بازی Overwatch 2 اورواچ

بازی Overwatch 2 جدید‌ترین بازی کمپانی بلیزارد است که چندی پیش برای ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و رایانه‌های شخصی ویندوزی عرضه شد. حال قصد داریم داستان بازي اورواچ تیراندازی را بررسی کرده و با نقاط ضعف و قوت آن آشنا شویم.همچنین آموزش مختصری از بازی را ارائه کنیم.

معرفی بازی Overwatch 2

(Blizzard Entertainment) یکی از کمپانی‌هایی است که همواره در بازی‌های خود اولویت اصلی را خلق یک گیم‌پلی عالی قرار داده است. نسخه‌های استراتژیک Warcraft در زمان خود بهترین و بالانس‌ترین گیم‌پلی را در بین بازی‌های استراتژیک داشتند و این امر در مورد سری StarCraft هم صدق می‌کند. یا به عنوان یک مثال بهتر، می‌توان به World of Warcraft اشاره کرد که با گذشت چندین سال از عرضه نسخه اولیه و با وجود اینکه این روز‌ها دیگر از لحاظ گرافیکی در برابر رقبا حرفی برای گفتن ندارد، هنوز هم افراد زیادی به دلیل همین گیم‌پلی غنی آن را بازی می‌کنند. این مسئله در مورد دیگر بازی‌های این کمپانی بزرگ هم صدق می‌کند گه آخرین نمونه آن‌ها بازی Overwatch 2 است. با اینکه این بازی اولین تجربه بلیزارد در سبک تیراندازی اول‌شخص است و به همین دلیل هم کمی در موفق بودن آن شک داشتم، ولی مشخص است که علی‌رغم نداشتن تجربه قبلی، بلیزارد به خوبی ویژگی‌هایی که می‌توانند باعث موفقیت یک بازی در این سبک شوند را بررسی کرده و تک تک آن‌ها را به خوبی در بازی خود پیاده کرده است.

خلاصه داستان و معرفی قهرمانان بازی Overwatch 2:

به عنوان یک تیراندازی اول‌شخص آنلاین، «وجود بالانس» در بازی و «توانایی‌محور بودن» آن بسیار مهم و حیاتی هستند و این دقیقا همان ویژگی است که در بازی‌های موفق هم‌سبک مثل Counter Strike یا Quake نیز به خوبی رعایت شده است. در بازی Overwatch 2 کلا شاهد ۲۱ قهرمان هستیم که هریک از آن‌ها از لحاظ ظاهری، شخصیتی و خصوصیات مبارزه‌ای با یکدیگر فرق دارند و در ۴ کلاس تانک، پشتیبان، مهاجم و مدافع دسته‌بندی می‌شوند. هر قهرمان دارای دو توانایی خاص است و یک توانایی «آلتیمت» (Ultimate) هم دارد که پس از مدتی شارژ می‌شود و بسیار قدرت‌مند است. با وجود تمام این تفاوت‌ها بین هیرو‌های بازی، سازندگان آن قدر هنرمندانه نقاط ضعف و قوت این قهرمان‌ها را پی‌ریزی کرده‌اند که هیچ یک از آن‌ها از ابتدا محکوم به شکست نیست و هیچکدام هم برتری خاصی نسبت به دیگری ندارد. این وسط تنها عاملی که می‌تواند تعیین‌کننده موفقیت یا شکست در نبرد‌ها باشد، همکاری تیمی و از آن مهم‌تر توانایی‌های گیمر است. همین مساله اصلی‌ترین نقطه قوت بازی و عاملی است که باعث می‌شود بتوان ساعت‌ها بازی Overwatch 2 را تجربه کرد، از آن لذت برد و هرگز حس نکرد که بازیکن رقیب، به دلیل استفاده از یک هیروی به خصوص، شانس بیشتری برای پیروزی دارد.

بخش داستان بازی اورواچ Overwatch 2 شبیه به Left 4 Dead 2 است. بازی‌ها از تیم‌های چهار نفره تشکیل شده‌اند و هیروها، در دسترس هرکس که زودتر آن‌ها را انتخاب کند خواهند بود؛ مانند خود اورواچ، قبل از این‌که سیستم قفل‌شدن نقش‌ها به آن اضافه شود. اما حتی اگر با یک هیروی خاص آشنایی ندارید، بخش داستانی یک فرصت عالی خواهد بود تا با آن‌ها در محیط کم‌استرس‌تری تمرین کنید. علاوه بر این، هیروهای در دسترس بر اساس مرحله‌ای که دارید بازی می‌کنید تغییر می‌کنند. دموی قابل بازی برای خبرنگاران به شما اجازه می‌داد از میان راینهارت، می، لوسیو و تریسر یکی را انتخاب کنید، ولی این هیروها در مراحل دیگر تغییر خواهند کرد. تمام هیروهای اورواچ، در بازی Overwatch 2 نیز وجود خواهند داشت، اما در حال حاضر از این‌که چه هیروهایی در مراحل مختلف قابل بازی خواهند بود اطلاعاتی در دسترس نیست.

ویژگی های بازی Overwatch 2

ویژگی مثبت بعدی که در بازی Overwatch 2 وجود دارد و بسیار هم لذت‌بخش است، سرگرم‌کننده و مفرح بودن بازی است. دربازی Overwatch2 خبری از دنیای جدی و پر از خون و خونریزی Call of Duty و نمونه‌های مشابه نیست و همه چیز در یک دنیای فانتزی با شخصیت‌های فانتزی‌تر جریان دارد که نباید خیلی جدی گرفته شوند و باید فقط و فقط در دنیای بازی غرق شد و از آن لذت برد. پیشتر به بالانس بودن شخصیت‌ها اشاره کردیم و حال بد نیست نگاهی هم به نوع طراحی آن‌ها داشته باشیم که یکی دیگر از نقاط مثبت بازی Overwatch 2 است. از همان نگاه اول، چیزی که در قهرمانان بازی خودنمایی می‌کند، دقت و وسواس بالای سازندگان در خلق جزییات است. به همین دلیل هم طراحی قهرمان‌های بازی از یک نینجای ژاپنی (Genji) گرفته تا یک تانک متحرک که پرنده‌ای بر روی آن آشیانه کرده (Bastion)، بی‌نظیر و کاملا منحصر‌به‌فرد است و همین عامل باعث می‌شود تا خیلی زود عاشق این شخصیت‌ها شوید و از ساعاتی که با آن‌ها بازی می‌کنید، کاملا لذت ببرید.

گیم پلی بازی Overwatch 2 با گیم‌پلی اورواچ یکسان به نظر می‌رسد به استثنای یک تغییر مهم: پیشروی سطح که شبیه به بازی Heroes of the Storm است اما شخصیت‌ها قابلیت‌های متفاوتی دارند. دمو بازی Overwatch 2 به اندازه کافی طولانی نبود تا قابلیت‌های سطح بالاتر دیده شوند، اما می‌شد از بین دو قابلیت سطح پایین یکی را انتخاب کرد. هنگام بازی با شخصیت Mei، یک مهارت که به دشمنان نزدیک آسیب بیشتری وارد می‌کرد پس از این‌که یکی از آن‌ها را می‌کشتید، از بقیه برجسته‌تر بود. مشخص نبود چقدر صدمه بیشتر وارد می‌شد بنابراین در ابتدا آن‌قدر موثر به نظر نمی‌آمد، اما انداختن آلتیمیت Mei به درون گروهی متمرکز باعث ایجاد یک واکنش زنجیره‌ای می‌شد. یک دشمن به اطرافش آسیب وارد می‌کرد و سپس دشمنان دیگر می‌مردند و هرکدام به اطرافشان آسیب وارد می‌کردند و همینطور ادامه داشت تا وقتی که همه دشمنان در محدوده آلتیمیت Mei مرده بودند.

نقد و بررسی بازی Overwatch


بازی Overwatch دو حالت تک‌نفره و چندنفره دارد؛ با این حال حالت تک‌نفره بازی بیشتر با هدف آشنا کردن گیمر با مکانیزم‌های بازی طراحی شده و در آن می‌توانید همراه هم‌تیمی‌های خودتان با دشمنان کنترل شده توسط هوش مصنوعی مبارزه کنید. اصلی‌ترین قسمت بازی اما بخش چندنفره است که در آن شاهد ۴ حالت مختلف هستیم، با اینکه شاید این تعداد «کم» به نظر برسد، ولی بلیزارد سعی کرده بیشتر حالت‌هایی را در بازی بگنجاند که طرفداران این سبک از بازی‌ها علاقه زیادی به آن‌ها دارند و به همین دلیل هم هرگز حس تکراری بودن به گیمر دست نخواهد داد. همچنین تنوع بالای نقشه‌های بازی هم مزید علت می‌شود تا شاهد تنوع بسیار خوبی در اروواچ باشیم.

در مجموع ۱۲ نقشه در بازی Overwatch گنجانده شده که هریک از آن‌ها براساس یک کشور خاص طراحی شده‌اند و امکان بازی در کشور‌هایی مثل ژاپن، انگلیس، مکزیک، مصر، یونان و چند مورد دیگر در بازی وجود دارد. ویژگی مثبت نقشه‌های بازی، طراحی بی‌نظیر آن‌ها است. نقشه‌ها بر اساس مناطق معروف هر کشور طراحی شده‌اند و برای مثال در نقشه مصر شاهد اهرام مشهور این کشور هستیم و در نقشه ژاپن ساختمان‌های معبد‌مانند این کشور خودنمایی می‌کنند. علاوه بر این طراحی هنری، در هر نقشه یک قطعه موسیقی متناسب با حال و هوای آن کشور به گوش می‌رسد که این موسیقی‌ها هم تنوع بسیار بالایی دارند و به همین دلیل می‌توان گفت که بازی Overwatch 2 از لحاظ صوتی هم یک بازی موفق است. صداگذاری قهرمانان و تکیه‌کلام‌های خاص هریک از آن‌ها، عامل دیگری است که به موفق بودن صداگذاری و جنبه‌های صوتی بازی کمک کرده است.

تريلر بازي اورواچ Overwatch 2

قهرمان اکو برای اولین‌بار در جریان تریلر رونمایی از قهرمان Ashe نشان داده شد که توسط McCree نجات پیدا کرد. در ادامه و پس از معرفی بازی Overwatch 2، کارگردان بازی در مورد قهرمان‌های جدید صحبت کرد که اشاره‌هایی هم به اکو شد، اما تریلر داستانی او به‌نمایش گذاشته نشد.

باتوجه ‌به جدیدترین اخبار بازی، حساب کاربری توییتر بازی Overwatch با انتشار یک تریلر سینمایی، بخش داستانی اکو را به‌نمایش گذاشته است. در جریان تریلر منتشر شده شاهد نحوه خلق اکو برای کمک به تیم اورواچ هستیم. در توضیحات توییت حساب کاربری توییتر بازی نوشته شده است که Echo بیانگر جدیدترین و پیشرفته‌ترین نوع تکنولوژی است.

مشاهده گیم پلی و تریلر بازی Overwatch 2 در آپارات

سخن آخر:

بازی Overwatch 2 به معنای واقعی یک دنباله نیست، بلکه داستان کلی را گسترش می‌دهد. مایکل چو (Michael Chu)، نویسنده ارشد اورواچ می‌گوید: «بازی‌ای است که برای ساختنش می‌مردیم. به غیر از آرشیوها، تمام آنچه که می‌توانستیم انجام دهیم نمایش تصویری اجمالی به شما بود. هیچوقت قادر نبودیم آن بخش بزرگ از واقعا زندگی کردن در جهان اورواچ را به شما بدهیم.» و بازی Overwatch 2 درباره همین مسئله است: ماموریت‌های PvE (بازیکن علیه هوش مصنوعی) و چندنفره داستانی که تا حد زیادی برای جان‌بخشی به جهان بازی طراحی شده‌اند.

لطفا نظر خود را بیان کنید.

مطالب بیشتر

1